Парадокси реєстру Мін'юсту: Подвійна "Самопоміч", запасна партія Кличка та Опоблок Шредінгера

В Єдиному реєстрі громадських формувань на сайті Міністерства юстиції України українські політичні партії мають вигляд дещо незвичний від реального
Depo.Влада
25 лютого 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Парадокси реєстру Мін
Парадокси реєстру Мін'юсту: Подвійна "Самопоміч", запасна партія Кличка та Опоблок Шредінгера

Опозиційний блок Шредінгера

Ми всі уже звикли до ребрендінгу Партії регіонів на Опозиційний блок і стійко асоціюємо останній бренд з "орлами" Януковича: Сергієм Льовочкіним, Юрієм Бойком, Борисом Колесниковим, Рінатом Ахметовим та іншими. Натомість на сайті Мін'юсту Опозиційний блок – це дещо інша партія. Так, за даними реєстру, партія Опозиційний блок зареєстрована далекого 23 квітня 2010 року, коли Януковича щойно було інавгуровано на президентство і опозицією були зовсім інші люди. В керівництві "Опоблоку", за даними реєстру, ніяких Бойків та Льовочкіних і близько немає. Цю партію очолює така собі Харчук Світлана Андріївна.

Парадокси у реєстрі Мін'юсту: Подвійна

В той же час Партія регіонів в реєстрі також присутня, її реєстрацію не скасовано, а очолює ПР тіньовий міністр від Опоблоку Борис Колесніков. Крім того, за даними реєстру, в керівних органах партії присутні: Олексій Азаров, Ірина Бережна, Юрій Іванющенко, Артем Пшонка і інші московські втікачі. Як, власне, і покійний Михайло Чечетов.

Парадокси у реєстрі Мін'юсту: Подвійна

Присутня в реєстрі і льовочкінівська Партія розвитку, яка нібито була однією з засновниць Опозиційного блоку. Її очолює екс-регіонал, а нині нардеп від Опоблоку Юрій Мірошниченко.

Комуністи "живєє всєх живих"

Попри судове рішення щодо заборони діяльності Комуністичної партії України, як такої що не відповідає закону про декомунізацію, партія Симоненка в реєстрі значиться як цілком легітимна. Правда, справа щодо заборони КПУ ще не пройшла всі остаточні судові інстанції. То ж обурюватися з цього приводу мабуть зарано.

Окрім підстаркуватих ленінців Симоненка, в Україні зареєстровані ще принаймні дві політсили, що позиціонують себе як "комуністичні": Комуністична партія робітників і селян та Комуністична партія України (оновлена). За логікою Мін'юсту, ці партії також варто було б заборонити в судовому порядку, чого наразі не спостерігається.

Подвійна "Самопоміч"

Що стосується партії Андрія Садового, то виявилося, що політсил з такою назвою в Україні аж дві: Політична партія "Самопоміч" та партія "Об'єднання "Самопоміч". Обидві вони зареєстровані в грудні 2012 року з різницею в тиждень. При чому ПП "Самопоміч" на чолі зі Степаном Кударенком випередила "Об'єднання "Самопоміч" Садового, тож львівському голові довелося вводити в назву слово "Об'єднання".

Парадокси у реєстрі Мін'юсту: Подвійна

Необ'єднана об'єднаність БПП та УДАРу

Попри гучне об'єднання Блоку Петра Порошенка "Солідарність" з УДАРом Віталія Кличка остання партія, за даними реєстру, також продовжує своє існування.

Виходить так, що УДАР не влився в БПП, а влив туди лише частину себе. Сам Віталій Кличко наразі записаний в реєстр як голова Центральної ради БПП "Солідарність", а партію "УДАР Віталія Кличка" офіційно очолює такий собі Павло Тупальський. За цих обставин партію було б логічно перейменувати на УДАР Тупальського, але про такі плани поки не чутно. Можливо, що мер Києва притримує свою стару партію про всяк випадок, якщо раптом з БПП щось складеться не так.

Привиди розвинутого Кучмізму та Парубій на розрив

Крім того, за раними реєстру, все ще ведуть свою політичну діяльність такі давно забуті монстри української політики часів Леоніда Кучми як Народно-демократична партія (НДП) та Соціал-демократична партія України (об'єднана). Обидві ці політсили в свої часи вважалися "партіями влади" і мало не всемогутніми.

Так само, за даними реєстру, досі юридично жива партія Віктора Ющенка "Наша Україна". Сам екс-президент в керівних органах цієї політсили не позначений, натомість там присутній чинний віце-спікер та представник "Народного фронту" Андрій Парубій. Примітно, що в керівних органах "Народного фронту" Парубій також записаний. Отже, за даними реєстру, Парубій керує, хай і неодноосібно, одночасно двома політичними партіями.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада