Останнє слово Кольченка: Кидаючи нас до тюрем, цей режим наближає свій кінець (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Обвинувачений у Росії в тероризмі кримчанин Олександр Кольченко виступив з останнім словом на засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону 19 серпня
Depo.Влада
19 серпня 2015 22:46
ФОТО: depo.ua
Останнє слово Кольченка: Кидаючи нас до тюрем, цей режим наближає свій кінець (ПОВНИЙ ТЕКСТ)
Останнє слово Кольченка: Кидаючи нас до тюрем, цей режим наближає свій кінець (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Повний текст виступу Сенцова в суді публікує depo.ua з просиланням на Радіо Свобода.

"З обвинуваченнями в тероризмі я не згоден, винним себе не визнаю. Я думаю, що кримінальна справа сфабрикована та політично-мотивована. На цю версію працює те, що кримінальну справу за фактом підпалу було відкрито тільки за десять днів після самого факту підпалу за статтею 167 - це зумисне пошкодження або знищення майна і було перекваліфіковано за статтею "теракт" тільки 13 березня після затримання і отримання потрібних свідчень від Афанасьєва та Чірнія.

Що стосується формулювання слідства та обвинувачення - вона взагалі чудова: "здійснив участь у підпалі з метою дестабілізації органів влади республіки Крим і впливу на ухвалення рішення органами влади Російської Федерації про вихід республіки Крим з її складу". Якщо виходити з логіки слідства-обвинувачення то виходить, що якщо користуватися контрацептивами, то це з метою дестабілізації демократичної обстановки в країні і самої обороноздатності країни в цілому... І список таких формулювань можна продовжувати до безкінечності.

На цьому процесі ми мали можливість почути про використання погроз та катувань співробітниками ФСБ стосовно Сенцова та Афанасьєва. При цьому достатньо цікаво - люди, які використовують такі методи для отримання свідчень не соромляться звинувачувати у тероризмі нас.

Болотний процес, Алєксєя Сутугіна, Романова, наш процес, процес над Надією Савченко - все це з метою продовжити термін цього режиму. Але кидаючи нас до тюрем, цей режим тільки наближає свій кінець. І ті люди, які ще вчора вірили в закон та порядок, сьогодні, спостерігаючи за подібними процесами втрачають цю віру, а завтра чи післязавтра, ті люди, які входять у ті самі 86%, зметуть цей авторитарний режим.

Також я хочу відзначити, що у письмових свідченнях Афанасьєва, озвучених адвокатом Дінзе, прозвучало те, що слідчий ФСБ сказав йому, що "день, коли він даватиме свідчення в суді стане головним днем його життя". Видно Афанасьєв сприйняв це близько до серця та по-своєму. Я був дуже вражений цим голосним, красивим та сильним його вчинком.

Також я хотів подякувати всім, хто підтримує мене та Олега. З доводами адвокатів я згоден, вважаю їх обґрунтованими та справедливими".

Читайте також: 

Останнє слово Сенцова: Найстрашніший гріх- боягузтво (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Нагадаємо, вирок режисеру Сенцову і антифашисту Олександру Кольченку винесуть 25 серпня

Російська прокуратура вимагає для Сенцова покарання у вигляді 23 років ув'язнення строгого режиму з обмеженням на 2 роки, для Кольченка - 12 років з обмеженням на 1,5 роки.