Політика і Comedy Club: Чим Бахматов допоможе Кличку у битві за Київ

Радником мера з широким колом повноважень Віталій Кличко зробив відомого бізнесмена і медійного продюсера Максима Бахматова

Економічний і політичний оглядач
Політика і Comedy Club: Чим Бахматов доп…

Мер Києва, який поки що зберігає також і посаду голови Київської міськдержадміністрації Віталій Кличко, вирішив підсилити свою команду за рахунок людини з малознайомої йому сфери гумору та медіа Максима Бахматова.

Київсмький мер оголосив, що зараз Бахматов працюватиме лише на посаді радника, оскільки для призначення на посаду заступника кандидатуру потрібно узгодити з урядом. З чим у Кличка, очевидно, можуть виникнути проблеми. Бахматов же додав, що спершу займеться розробкою Генплану столиці.

"Максим Бахматов займеться втіленням інформаційних технологій в управління містом, питанням інвестиційної діяльності регуляторної політики містобудування та архітектури. Він тепер є моїм радником, а практично - заступником з широкими повноваженнями і дуже серйозними завданнями", - заявив Кличко, представляючи Бахматова.

В той час, коли криси вже стрімко тікають зі столичного корабля, поява Бахматова в команді мера Кличка виглядає доволі дивною. Depo.ua намагається розібратись у природі цього незвичайного союзу. Союзу, в який обидві сторони вступають зі своїм розрахунком.

У призначення Бахматова є дві складових: прагнення самого бізнесмена і зустрічне бажання Кличка мати у своїй команді людину такого типу.

Чого хоче Бахматов

Для того, аби зрозуміти мотивацю Максима Бахматова, слід спочатку з'ясувати ким він є. Це людина з явною підприємницькою жилкою, яка проявилася ще змолоду. Бахматов грав у КВН, працював у рекламному бізнесі, торгував "сірою" оргтехнікою, створював українську філію популярного CamedyClub, створював інші гумористичні шоу та медійні проекти.

Аж раптом у 2015 році отримав посаду керівника так званого "ВДНГ" - державного виставкого центру у Києві. А через два роки - переключився на управління девелоперським проектом олігарха Василя Хмельницького Unit.City.

Зараз Бахматов, за його власними словами, "коштує" 6-7 мільйонів доларів.

З останніх інтерв'ю Бахматова можна зрозуміти, що він з надзвичайним ентузіазмом сприйняв зміну влади в Україні. Хоча в його словах подекуди проскакують заздрісні нотки відносно нового президента Володимира Зеленського, який має стільки ж років, що й Бахматов. І в обох - певним чином схожі кар'єри. 

Відчувається, що бізнесмен по-доброму може заздрити успіху свого колишнього колеги, коли говорить, що за певних умов збереження CamedyClubUkraine цей проект міг би бути єдиним конкурентом "Кварталу" і створювати свої фільми, альтернативні шоу та власні серіали. 

Сьогодні Бахматов ставить себе у один ряд з такими медійними бізнесменами як Дмитро Дубілет, Євген Черняк та Гарік Корогодський - людьми, які не лише ведуть власний бізнес, а перетворюють його на медійне шоу. Бахматов вважає, що окрім фінансового він також накопичив певний медійний капітал, який так чи інакше потрібно кудись інвестувати. І як приклад вдалої інвестиції наводить досвід Володимира Зеленського, який свою популярність зміг конвертувати у президентство. 

При цьому відчувається, що перемогу Зеленського Бахматов також сприймає і як можливість для власного зростання, адже йому також цікаві можливості державного управління і створення проектів під егідою держави. Він розмірковує навіть про свої перспективи очолити якесь міністерство і був би радий, аби його запросили в команду Зеленського.

Але, здається, в президентській команді чи то не почули, чи просто ігнорують залицяння Бахматова. Тому не дивно, що виплив він у альтернативній команді, яка наразі є уособленням протистояння Офісу президента і мало не останнім опозиційним форпостом в Україні - у київській мерії.

Для Бахматова це гарний спосіб отримати увагу нового господаря Банкової. І заради такої можливості він, здається, готовий ризикнути потонути разом з Кличком, якщо тому не вдасться утриматись в Києві.

При цьому не варто виносити за дужки те, що Бахматову за останні роки дійсно вдалося реалізувати цікавий проект з побудови абсолютно незвичного бізнесового простору Unit.City, який отримує високі оцінки експертів. А до того - з очевидним ефектом підняти з руїн Національний комплекс "Експоцентр України" (належить Державному управлінню справами).

Навіщо Бахматов Кличку

Складається враження, що ще два тижні тому ані Бахматова не було на горизонті у Кличка, ані Кличко не розглядався своїм новим радником в якості роботодавця. 

В своєму інтерв'ю проекту "krym", яке записувалося 5 вересня, колишній вже девелопер не добирав слів, характеризуючи мерство Кличка. Принаймні важко собі уявити, що претендент на посаду так би міг публічно говорити про свого потенційного роботодавця. "Роки Кличка на чолі Києва - це роки сірої стабільності. Він гарний хлопець, він старається. Але він взагалі не комунальщик, не управлінець, - говорить Бахматов. - ...він, на жаль, прикриває сірість, жлобство і марнотраство - це засмучує. Дуже крута клюдина, крутий всесвітньо відомий бренд і… тріснутий міст, і оце все лайно…" 

В той же час нинішній радник мера говорить в тому інтерв'ю про те, як би він використав Кличка, аби мав можливість ним опертувати: "Я б його використовував як таран, як бренд. Під нього б натягував інвесторів і далі забезпечував би ефективну конструкцію всередині міста. З чіткими проговореним KPI (ключові показники ефективності - Depo.ua), щоби він розумів в ім'я чого все відбувається.. Я би працював з інвестиціями, з економікою, з підприємництвом, піклувався б про достойну бідність, освіту, медицину".

Можливо, саме подібні прожекти Бахматова і стали приводом аби запросити його в команду.

В той же час ми далекі від думки, що Кличко у його підвішеному становищі здатний думати про київський генплан і якісь інвестиційні проекти. Швидше за все, протистояння з керівником ОП Богданом в умовах бунту Київради і майже невідворотною перспективою дострокових виборів змушує київського мера шукати способи зберегтися у владі. 

Наймання Бахматова, що має імідж архітектора вдалих проектів може в очах суспільства збільшити вартість політичних акцій Кличка, позиціонуючи його в якості прогресивного мера, який почав думати про перспективи міста. Ну а комедійне минуле Бахматова тут - як супутній, хоч і дещо суперечливий, спосіб потролити президента.

Торпеда Богдана

Альтернативною версією появи Макса Бахматова в будівлі Київської мерії, яку вже також почали обговорювати в соцмережах, називають факт наявності сепаратної домовленості, якої досягли протиборчі сторони. Цей пакт Богдана-Кличко ніби включає в себе введення Бахматова в КМДА спочатку як заступника з перспективною призначення головою КМДА (або виконувачем обов'язків) при збереженні Кличком його посади мера Києва.

Така схема, на думку спостерігачів, з одного боку дозволяє Офісу президента вийти з клінча навколо звільнення Кличка, а також дозволить отримати певний контроль над Києвом. І в той же час такий фінал не завдасть репутаційного удару по іміджу Кличка принизливим звільненням, який зможе пояснити, що Бахматова привів саме він. Це дозволить підвісити ситуацію принаймні до момента ухвалення нового закону про столицю і проведення дострокових виборів.

До речі, на користь цієї конспірологічної версії може бути факт звільнення Кличком одночасно з працевлаштуванням Бахматова ключових заступників Спасібка та Давтяна. Обидва курували ключові напрямки - будівництво та транспорт у столиці. Тож їх заміна може бути концептуальною поступкою Банковій з боку Кличка.

Читайте також: Префект і 30 районів: Як Зеленський прискорить кінець епохи Кличка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme