Привіт від Коломойського: Навіщо ДБР штампує справи проти соратників Порошенка

Одна за іншою справи проти соратників п'ятого президента і проти нього самого дають можливість відтіняти скандали, які з кожним днем наростають у "зеленій" владі. Але це все до пори до часу

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Привіт від Коломойського: Навіщо ДБР шта…

Учора нардеп від "слуг", голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, якого ЗМІ зараховують до групи впливу Ігоря Коломойського, повідомив: буцімто п'ятий президент України Петро Порошенко (Герус пише Петро Інкогніто) через використання кіпрської прокладки отримав за імпорт електроенергії з Росії $150 млн готівкою. Сталося це, за його словами, коли головою НКРЕКП призначили Дмитра Вовка. Не забув депутат нагадати, що до того часу Вовк працював менеджером на Липецькій фабриці. 

Чи можна вважати ці звинувачення таким собі черговим "привітом від Коломойського"? Нагадаємо, сам Ігор Валерійович днями порадив Порошенку бути обережним у висловлюваннях на адресу каналу "1+1", бо "ми з ним почнемо розбирати все його героїчне минуле за 5 років". Ну і заразом розповів одну негарну історію про Петра Олексійовича. А Герус – іншу. Хто його знає, скільки таких історій накопичили у Коломойського, але суть навіть не у цьому, бо у калейдоскопі різноманітних звинувачень на адресу п’ятого президента і його соратників виборців вже заплуталися. Суть - в іншому: тримати негатив проти попередників у постійному інформаційному мейнстримі.

Що ж до заяви Геруса, то, по-перше, як відомо, 1 жовтня розпочалося постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. Це стало можливим завдяки тому, що він пролобіював пункт в законі, який дозволив закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. Багато хто підозрює, на чию саме користь з’явився цей пункт. Наприклад, п'ять українських компаній викупили доступ до 1,1 ГВт пропускної здатності мереж для імпорту електроенергії з Росії в жовтні.

1) 301 МВТ купила компанія "Де Трейдинг" власника "Донбасенерго" Максима Єфімова.

2) 250 МВт придбала "Еру Трейдинг" Ярослава Мудрого і Дейла Пері. Раніше часткою акцій трейдера володів топ-менеджер "Нафтогазу" Андрій Фаворов.

3) 249 МВт перетину отримала компанія "ТАС Енергія України" Сергія Тігіпка

4) 199 МВт - "Д Трейдинг", що входить в ДТЕК Ріната Ахметова.

5) 100 МВт перетину придбала компанія "Юнайтед Енерджі" з орбіти Ігоря Коломойського.

Як бачимо, інтереси Коломойського в цьому явно проглядаються.

Тому багато хто і вважає, що Україна нині має значний ризик потрапити в залежність від Росії через імпорт електрики. Негатив до Геруса та його ініціативи заповнив телеефіри, і це почало шкодити рейтингу всієї президентської політсили. Для таких випадків є найпростіший метод – перевести стрілки на когось іншого. Замість піти в НАБУ із заявою - можна написати у Фейсбук, а там новини самі розлетяться мережами й ефірами.

По-друге, звинувачення Геруса мали б усі шанси загубитися в морі інформаційних повідомлень про "слуг-хабарників", про їхнє тестування на поліграфі, якби не повідомлення з надр ДБР: Бюро начебто порушило справу проти Олександра Грановського, колишнього народного депутата "БПП", якому закидали неформальне кураторство в судах за президентства Порошенка. У новині вказано, що справа стосується не давніх історій, а зовсім свіжої – літніх виборів до парламенту. Грановський балотувався у Харкові на одному окрузі з Олександром Куницьким від "Слуги народу", який у підсумку переміг. У відомстві Труби буцімто вже допитали Куницького як свідка, і він заявив, що, на його думку, члени ЦВК ухвалили незаконне рішення стосовно нього під тиском Грановського або за грошову винагороду.

Тут треба зробити невеликий екскурс у недалеку історію. На окрузі №169 розгорнулася справжня битва між тріо Олександрів – Куницьким, Грановським і Кіршем. Саме в такому порядку вони розташувалися за підсумками народного волевиявлення. Але ще до нього, 11 липня, Центрвиборчком на підставі начебто порушення Куницьким вимоги щодо проживання в Україні не менше 5 років, зняв його з реєстрації. У той час стало відомо від самого "слуги", що він є громадянином Ізраїлю. Але попри це 14 липня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК, а 19 липня Верховний Суд залишив в силі це рішення. Так у нас, мабуть, уперше в історії, депутатський мандат отримала особа, яка й не приховувала іноземного підданства.

Можливо, якби йшлося про іншу фігуру, а не про колись впливового Грановського, через якого можна дістати Порошенка, то нічого б і не було. І ще один важливий штрих: Куницький водить дружбу з депутатами, яких вважають пов’язаними з Коломойським, наприклад – Олександром Дубінським.

Чи зможе ДБР довести втручання Грановського у роботу ЦВК? Суд надав доступ до документів Центрвиборчкому, які стосуються зняття Куницького з реєстрації. Утім дуже сумнівно, що "втручання" вдасться розшукати саме в документах. Тому не виключено, що знову спливе стара історія про нібито полюбовні стосунки екс-нардепа з екс-очільницею ЦВК Тетяною Сліпачук. Про це багато писали під час виборчої кампанії, сам Грановський називав такі новини фейком. Та навіть коли щось подібне і було, то рішення по Куницькому точно приймала не сама Сліпачук, а колегіально члени комісії.

Простіше кажучи, здається, хтось у "зеленій" команді на Банковій або серед її сторонніх поклонників знаходить для соратників Порошенка "гачки", за які їх триматимуть доти, доки не підбереться вражаюча свідомість виборця справа проти самого Петра Олексійовича. Наразі ж навколо нього стискають кільце. СБУ затримує екс-заступника міністра економіки Бровченка, пов'язаного з оборонкою. Саджають, а потім випускають під заставу Олега Гладковського… Ну, а потім пазл складеться і виборцям повідомлять: "злочинна змова" викрита, всі "свинарчуки" покарані.

Та от біда – поки пазл не складається. А час невпинно летить – "зелені" обіцяли посадки ще весною, а на носі морози. Арешти відомих осіб – це радше піар, бо вироків нема. І через це у когось дуже "підгорає", адже вал скандалів у нинішній владі скоро вже не вдасться прикрити справами проти колишніх "бариг". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme