ООН стала на захист московських попів в Україні

Отримання Томосу загострило напруженість між православними громадами в Україні, яка існувала і до війни на сході України

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) "Громадянський простір і основоположні свободи напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів в Україні у 2019-2020 роках", передає Depo.ua

Зазначається, що управління задокументувало 10 випадків погроз і актів залякування щодо священнослужителів і парафіян, які стосувалися переважно Української Православної Церкви (Московського Патріархату). Наводиться окремий випадок, який відбувся 29 червня 2018 р. в Одесі, коли було пограбовано і спаплюжено церкву. Поліція порушила кримінальну справу за фактом пограбування, але "не взяла до уваги можливу додаткову кваліфікацію цього інциденту як злочину на ґрунті ненависті".

"УВКПЛ стурбоване тим, що наявне політичне середовище ще більше сприяє напруженості, яка негативно впливає на свободу релігії або переконань, із можливими несприятливими наслідками для інших прав людини, зокрема права на свободу думки та вираження поглядів, напередодні виборів", - йдеться в доповіді.

Крім того, зазначається, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за початок обов’язкового перейменування релігійних організацій, пов’язаних із релігійними центрами в Російській Федерації, зокрема, громади Української Православної Церкви.

Парламент також ухвалив обмеження на доступ священників таких організацій до приміщень Збройних Сил України з міркувань національної безпеки. В Управлінні зазначають, що такі дії суперечать статті 18(3) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, оскільки національна безпека не є допустимою підставою для обмеження свободи релігії або переконань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme