ООН: Росія кинула силовиків на придушення кримських татар

Ситуація з правами людини в окупованому Криму постійно погіршується, особливо страждають від репресій кримські татари
Depo.Влада
3 червня 2016 12:54
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у 14-й доповіді ООН щодо стану прав людини в Україні, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Законодавство про боротьбу з тероризмом та екстремізмом використовується задля криміналізації ненасильницьких дій та придушення протилежних поглядів, тоді як судова та правоохоронна системи стали інструментами придушення опозиції", - цитуються в доповіді слова помічника генсекретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича.

Він додав, що найбільше цього страждають кримські татари, чий головний представницький орган Меджліс було заборонено".

Також Шимонович констатував, що за два роки після подій на Майдані в Києві суттєвого прогресу в розслідуванні порушень не відбулося, а високопосадовці, відповідальні за віддавання наказів та контроль за насильством досі ухиляються від правосуддя. У доповіді також наголошується, що "втручання у незалежність суддів залишається основною перешкодою для притягнення до відповідальності осіб винних у насильстві 2 травня 2014 року в Одесі".

Нагадаємо, що репресії проти кримських татар в Криму лише набирають обертів. Так,  26 квітня так званий верховний суд Криму визнав діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і заборонив його. У той же день Меджліс перейшов на надзвичайний режим діяльності та переніс центральний офіс до Києва

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада