ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сергеєв пророкує ООН долю Ліги націй

Організація Об'єднаних Націй може повторити долю Ліги націй, бо право вето в Радбезі ООН дозволяє заблокувати розв'язання будь-якого конфлікту
Depo.Влада
8 квітня 2015 17:58
ФОТО: depo.ua

Таку думку в інтерв'ю "Українській правді"  обгрунтував представник України в ООН Юрій Сергеєв, передає depo.ua.

"Драматизм ситуації полягає в тому, що для того, щоб визнати Росію стороною конфлікту потрібне голосування, і Росія застосує право вето. Таким чином, діє подвійне вето", - розповів він.

Сергеєв зазначив, що це стосується не лише конфлікту в Україні.

"Так траплялося й раніше відносно різних країн. Тому потреба реформи Ради безпеки абсолютно очевидна. Інакше будь-який конфлікт, будь-яка агресія буде заблокована через таку казуїстику", - вважає він.

На думку постпреда України в ООН жодний конфлікт не може бути зупинений, якщо хтось застосує право вето.

"З цієї кризи ООН або вийде достойно, якщо зможе внести доповнення до статуту і до процедур, або ж організацію чекає доля Ліги націй. Нагадаю, ця організація була покликана забезпечити мир і стабільність. Але Ліга націй не змогла зупинити Другу світову війну тими механізмами, які в неї були... Врешті-решт, колективна самооборона проти фашизму призвела до перемоги у війні, і тоді переможці вирішили створити "нову Лігу націй" під назвою ООН ", - констатував Сергеєв.

Він нагадав, що зараз в ООН популярна ідея французького президента - не застосовувати право вето в умовах конфліктів, коли є кровопролиття і загроза людським життям.

"Президент Франції вніс таку правку. Її серед постійних членів Ради безпеки не всі підтримують, йдеться не лише про Росію", - додав Сергеєв.

Нагадаємо, що Ліга націй була створена у 1919-20-х роках з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами. Однак через неспроможність запобігти Другій світовій війні вона була розпущена в 1946 році.