Окупанти у Криму заявили, що готують позов проти трьох громадян України за "водну блокаду"

Представники окупаційної влади Криму заявили про намір подати позов проти трьох громадян України, яких вони вважають винними у дефіциті прісної води на окупованому півострові

Редактор стрічки новин
Окупанти у Криму заявили, що готують поз…
Фото: krymr.com

Про це заявив очільник кримського "парламенту" Володимир Константинов, передає Depo.ua з посиланням на "РИА-Новости".

За його словами, позов про так звану "водну блокаду" Криму до її "організаторів" планується подати в суд у першому півріччі 2021 року. Наразі невідомо, до якого саме суду окупанти зібралися подавати позов, ймовірно, йдеться про російську судову систему.

Константинов заявив, що позов буде пред'явлений колишнім депутатам Верховної Ради Андрію Сенченку і Рефату Чубарову, а також чинному нардепу Мустафі Джемілєву.

Окупанти попередньо оцінили суму своїх збитків через відсутність дніпровської води в 1,47 трильйона рублів.

"На сьогодні ми виходимо з того, що позов буде пред'явлений трьом громадянам України, які неодноразово, в тому числі у ЗМІ, заявляли про свою причетність до організації водної блокади, яка повинна кваліфікуватися не інакше, як спроба геноциду і фізичного знищення людей", – заявив Константинов.

Представники окупаційної адміністрації Криму вважають, що відповідальність за дефіцит прісної води на півострові нібито лежить і на попередньому, і на нинішньому керівництві України, яке санкціонувало зупинку функціонування Північно-Кримського каналу сім років тому і не запускає його зараз.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що перша опріснювальна установка в окупованому Криму, яку розмістять у селищі Паркове на Південному березі півострова, працюватиме не для кримчан, а для закритої групи людей із російської влади. 

Довідка: Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима привела до посухи, стверджують кримські вчені.

Читайте також: Дефіцит води в Криму: Водосховища продовжують міліти (КАРТА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme