Охендовський робить з Красноармійська карикатуру на вибори для Росії

У Красноармійську почалися двогодинні вибори
Depo.Влада
25 жовтня 2015 18:49
ФОТО: depo.ua
Охендовський робить з Красноармійська карикатуру на вибори для Росії
Охендовський робить з Красноармійська карикатуру на вибори для Росії

В Красноармійську переполох. В соцмережах говорять, що вибори таки відбудуться. І вже тривають. Справді, ще зранку голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що Центрвиборчком не бачить жодних підстав, щоб не проводити там вибори. На що було відповідне рішення ЦВК ще вночі. Але це рішення місцева ТВК проігнорувала. І для неї будуть "наслідки". ТВК справді проігнорувало рішення ЦВК, адже, суд постановив бюлетені надруковані у Ахметова не приймати. Утім, ЦВК не заспокоїлася і знову видала розпорядження - вибори проводити. Швидш за все, це було зроблено з одною єдиною метою - умити руки і відвести від себе звинувачення у зриві виборів. Утім, в ТВК раптом вирішили виконати рішення ЦВК близько 18.00. ТВК звернулася до міліції забезпечити доправку бюлетенів на дільниці. І вибори в Красноармійську формально стартували. І триватимуть до 20:00.

Давайте уявімо собі скільки виборців з кількох десятків тисяч (на 01.03.2014 року в Красноарміську проживало майже 77 тис. людей, з  них десь третина виборці, хтось під час війни поїхав, але не багато, адже, війна не сильно зачепила це місто) за півтори-дві години зможуть волевиявитися? Чіткої відповіді на це питання нема з тієї причини, що невідомо як і хто використає цю безпрецендентну ситуацію. В принципі, будь-який політичний гравець може швидко організувати голосування тисячі своїх прихильників і за годину. І стати беззаперечним з формальної точки зору переможцем. Або ж ніхто не буде цього організовувати і владу в Красноармійську оберуть "три каліки". Що виглядатиме просто як абсурд. Але цілком легітимний з юридичної точки зору, поки його не почнуть оскаржувати в судах. Все це було б смішно, якщо б не було так сумно.

Весь цей фарс в Красноармійську має показати, що Україна не готова нормально проводити вибори. І це радісно покажуть в першу чергу російські ЗМІ. І поставлять під сумнів проведення виборів взагалі по всій Україні. Мовляв, в країні панує правовий "бєспрєдел". Мовляв, ЦВК наказує, а це хто хоче - виконує, або не виконує, або виконує, коли захоче. І це, на жаль, правда.  При цьому ЦВК видає свої постанови усупереч рішенням судів, що знову таки показує правовий "бєспрєдел", який панує в Україні. І беззаперечний факт - такого безладу не було на жодних виборах в Україні. ЦВК завжди намагалася працювати в унісон з низовими комісіями, навіть, якщо ті були не праві, і навпаки - низові комісії старалися не вступати в жорсткий клінч з ЦВК. Вони були однією системою, якої зараз не існує. І є підстави думати, що сталося це не в останню чергу через те, що ЦВК та його голова Охендовський не захотіли тримати вертикаль. Охендовський, швидше за все, проводить свої останні вибори. Адже, так чи інакше, його змінять до наступних парламентських та президентських. І от він видав таку "лебедину пісню", яку переспівають в Росії наступним чином - які вибори в "ДНР" та "ЛНР" можна проводити за українським законодавством, якщо вони в себе нічого нормально провести не можуть.