Одного з українських в'язнів у Росії мають звільнити 9 травня

У середу обласний суд російського міста Бєлгорода своїм рішенням змінив вирок українському студенту, активісту Євромайдану Юрію Яценку з двох років до 9 місяців. 9 травня, тобто вже за тиждень, він має опинитися на волі, адже цей термін уже відбув, перебуваючи в місцевому СІЗО
Depo.Влада
3 травня 2015 13:02
ФОТО: depo.ua

Юрій Яценко є одним із українських в'язнів у Росії. Він був арештований рік тому, майже синхронно із затриманням Олега Сенцова та інших сімферопольців, яких російські слідчі органи вирішили призначити «терористами». Юрію було приписане незаконне зберігання вибухових речовин (до речі, ця сама стаття фігурує і у справах Сенцова, Кольченка, Афанасьєва та Чірнія). А поза протоколами ФСБ намагалося вибити з нього зізнання в підготовці терактів на території Росії, пише Радіо Свобода.

Вирішальними для розв'язки справи Юрія Яценка стали цьоготижневі судові засідання. У понеділок розгляд апеляції був відкладений. При чому, в доволі ефектний спосіб, про що ви зможете довідатися з цього тексту. А вже в середу суд виніс рішення про зміну терміну вироку.

Великою мірою такий результат - заслуга адвоката Юрія Петра Заікіна, який займався справою однієї з учасниць «Пуссі Райт» Марії Альохіної, а зараз веде справу Руслана Кутаєва, якого правозахисники називають першим чеченським політичним в'язнем. Про подробиці вирішальних для Юрія Яценка засідань, а також про досі існуючі небезпеки провокацій Петро Заікін розповів у короткій телефонній розмові.