ОБСЄ: Угоду про відведення озброєнь калібром менше 100 мм підпишуть днями

Учасники Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України підпишуть угоду про відведення озброєнь калібром меншим за 100 мм найближчими днями
Depo.Влада
23 липня 2015 16:17
ФОТО: depo.ua

У цьому впевнений заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Учасники робочої підгрупи узгодили свої позиції (щодо відведення озброєння калібром менше 100 мм, - ред.) і подали цю пропозицію учасникам Тристоронньої групи. Учасники групи заявили, що не підписали дану пропозицію, однак підпишуть її в найближчі дні", - сказав Хуг.

Він додав, що "танки і озброєння відповідних калібрів не включені в Мінські угоди.

"Озброєння калібру до 100 мм має обмежений радіус дії: міномет калібру 82 мм може стріляти на 6-7 км якщо такий тип зброї буде відведений за цей радіус, це сприятиме поліпшенню ситуації", - зазначив він.

Нагадаємо, що 21 липня Учасники тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) погодили на зустрічі в Мінську текст документа про відведення озброєнь калібром менше ніж 100 мм. В угоді має зазначатися, як відбуватиметься верифікація відведення озброєнь, хто і коли це здійснюватиме.

Більше новин Донбасу читайте у рубриці Донбас.depo.ua.