ОБСЄ радить переглянути кілька аспектів законопроєкту про фейки

Офіс представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлема Дезіра провів правовий аналіз проєкту закону України "Про ЗМІ", кілька аспектів якого рекомендується переглянути
 

Повний текст аналізу опубліковано на сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Необхідно, щоб цей проєкт закону був приведений у відповідність із чинними міжнародними стандартами, зобов'язаннями ОБСЄ та кращими практиками щодо свободи вираження поглядів та свободи інформації з метою уникнення негативного впливу на свободу ЗМІ в країні", - йдеться у коментарі Арлема Дезіра з цього приводу.

Зазначається, що правовий огляд цього законопроєкту про ЗМІ був замовлений Офісом представника ОБСЄ з питань свободи та підготовлений експертом зі свободи засобів масової інформації доктором Джоан Барата Мір (Joan Barata Mir).

В аналізі, зокрема, міститься застереження з приводу низки передбачених законопроєктом обмежень, що стосуються контенту, який може поширюватися на території України. Вказується на те, що конкретні ситуації, що впливають на національну безпеку, "можуть виправдовувати встановлення певних обмежень права на свободу вираження поглядів, однак ці обмеження мають бути чітко визначені у кожному конкретному випадку". Також в аналізі висловлюється занепокоєння щодо можливості накладення штрафу на певні ЗМІ шляхом заборони їх розповсюдження, що названо "надмірним і непропорційним заходом". Крім того, у ньому містяться рекомендації щодо процедури призначення членів, функціонування та повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

"Цей аналіз пропонує важливі рекомендації, спрямовані на вдосконалення законопроєкту відповідно до міжнародних стандартів та зобов'язань ОБСЄ. Я закликаю владу врахувати ці рекомендації, перш ніж приймати закон, для забезпечення кращого регулювання свободи ЗМІ в Україні. Мій Офіс готовий продовжувати працювати з Україною та надавати необхідні рекомендації", – заявив Дезір.

Нагадаємо, 17 січня у Міністерстві культури, молоді та спорту презентували проект закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки.

29 січня депутати, журналісти, експерти та громадські діячі засудили скандальний законопроект про протидію дезінформації.

30 січня Репортери без кордонів (RSF) критично поставилися до українського законопроекту щодо боротьби з дезінформацією та висловили зауваження до нього.

31 січня Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Міністерство культури, яке розробило законопроект про дезінформацію, не обмежувати роботу медіа та дотримуватися міжнародних стандартів прав людини.

3 лютого Бородянський заявив, що Міністерство культури, молоді та спорту все одно планує продовжити доопрацювання законопроекту про протидію дезінформації.

Законопроект про дезінформацію "прошерстять" медіаюристи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme