Партія "Єврооптимісти" стане нащадком комуністів?

Вже найближчим часом парламентська група "єврооптимістів" може формалізуватися у партію
Depo.Влада
25 листопада 2015 09:15
ФОТО: depo.ua
Партія "Єврооптимісти" стане нащадком комуністів?
Партія "Єврооптимісти" стане нащадком комуністів?

Вчорашній день у Верховній Раді ознаменувався гучними заявами низки народних депутатів від БПП, які заявили про конфлікт всередині фракції. Зокрема, нардеп від БПП Єгор Фірсов вже заявив про те, що нібито 5-10 нардепів подумують над виходом з фракції. Втім, прізвищ молодий нардеп так і не назвав.

Водночас поповзли чутки про те, що деякі народні обранці з БПП готують створення нової партії під умовною назвою "Єврооптимісти". Варто зауважити, що про перетворення депутатської "групи за інтересами" у реальний політичний проект у кулуарах Верховної Ради говорили ще з літа. Схоже, зараз настав час. До даної політичної сили нібито ввійдуть чотири нардепа від БПП: Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм та Віктор Чумак. Якщо з першими трьома все, в принципі, зрозуміло – вони давно разом і були ініціаторами утворення такої групи у Верховній Раді, то поява Чумака, схоже, пов’язана з його політичними амбіціями.

Зараз екс-"ударівець", який висунув свою кандидатуру на посаду голови Нацагентства запобігання корупції, якраз чекає на рішення конкурсної комісії. Втім, схоже на те, що у Чумака шансів очолити цю структуру обмаль, і тому він і здійняв бучу, звинувачуючи своїх колег у всіх смертних гріхах. Зокрема, Чумак заявив, що нечесні бізнесмени мають піти з політики, і оголосив, що завтра представить своїх соратників у конфлікті проти заступника голови фракції Ігоря Кононенка та інших колег. Схоже, власне таким чином Чумак і анонсував майбутній проект, явно націлений на показову боротьбу з корупціонерами.

Окрім того, не виключено, що до нового політичного проекту приєднається ще одна амбітна персона. Мова йде про чинного заступника генерального прокурора Віталія Каська, який теж безуспішно претендує на посаду антикорупційного прокурора. Втім, і він, схоже, ображений, оскільки все йде до того, що цю посаду отримає інший заступник Шокіна – Роман Говда.

Ображені "єврооптимісти" готовлять розкол в БПП - фото 1

Заступник генпрокурора Віталій Касько, нардепи Сергій Лещенко та Віктор Чумак на святкуванні річниці ток-шоу Шустера

Хто буде фінансувати цей довгоочікуваний політпроект? Називають прізвище російського олігарха Костянтина Григоришина. Варто зауважити, що свого часу він активно фінансував Компартію.  І зараз олігарху, схоже, потрібна політична підтримка. Адже останнім часом у Григоришина спостерігаються серйозні проблеми. Новий політичний проект, у якому зосереджені досить яскраві спікери та борці з корупцією, міг би стати йому в нагоді.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада