Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків

Сьогодні виповнюється 76 років від дня смерті найвідомішого психолога за всю історію людства. Зігмунд Шломович Фройд вмер, але справа його живіша всіх живих
Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків
Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків

Словосполучення "обмовка по Фройду" давно увійшло в лексикон європейців. Засновник психоаналізу Зігмунд Фройд переконав весь світ: дуростей, сказаних випадково, не існує. За кожною обмовкою криється бажання, яке людина ретельно намагається приховати від інших, а інколи - і від себе. Судячи з відеозаписів українських та світових політиків, бажань у них чимало... І деякі з них, м'яко кажучи, лякають.

Depo.ua пропонує згадати обмовки сильних світу цього і подумати, що вони ретельно прагнуть приховати.

За півтора роки президентства Петро Порошенко уже встиг відзначитися "обмовкою по Фройду". Його обмовка "цинічні бандери" навіть стала інтернет-мемом.

Не відстає від свого політичного ворога і "радикал" Олег Ляшко. Підсвідомість підвела Олега Валерійовича, коли той закликав українців припинити купувати російські товари.

Віталій Кличко набув слави не лише непереможного боксера але й "майстра слова". За його плечима уже десятки обмовок, як по Фройду, так і без жодних підтекстів, але найбільше киян вразило підсвідоме ставлення мера до жителів столиці, коли той закликав їх "готуватися до землі".

Але чемпіоном України з обмовок за Фройдом став президент-втікач та непересічний ерудит Віктор Янукович. Власне дорікнути йому особливо нічим, все в країні відбувалося саме так як казав Віктор Федорович, хоч він з усіх сил намагався казати геть протилежне. 

Ще на початку свогопрезидентства Янукович пообіцяв: "зробити Україну небезпечною"; що він "не говоритиме про погане, а краще зробить"; ну, а українських журналістів він закликав бути "політично заангажованими".

 

 

 

Не менше ніж українці обмовляються за Фройдом і росіяни. Лідером серед путінських посіпак в цьому питанні є постпред РФ в ООН Віталій Чуркін, який уже заявляв в ООН, що Росія прагне безкарності для тих, хто збив малазійський Боїнг, та що саме Росія говорить від імені так званих "ополченців" Донбасу.

 

Не відстають від політиків і російські телеведучі, одна з яких в прямому ефірі висловила побажання багатьох українців та запропонувала "поховати Путіна". Здається росіяни теж підсвідомо відчувають, що х їхнім президентом щось не так.

Колишній міністр фінансів Росії Володимир Кудрін зі свого боку чесно зізнався, що найбільше зло для російської влади - це боротьба з корупцією.

Підвела підсвідомість і самого Путіна, який зазвичай дуже ретельно підбирає слова. Володимир Володимирович пообіцяв росіянам зберігати розрив між найбагатшими та найбіднішими громадянами країни.

Ну, і на останок. Не оминають обмовок за Фройдом і західні політики. Так, німецький канцлер Ангела Меркель в найкращих традиціях незабутнього Адольфа Елоїзовича примудрилася заявити, що антисемітизм є "громадянським обов'язком Німеччини".