Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків

Сьогодні виповнюється 76 років від дня смерті найвідомішого психолога за всю історію людства. Зігмунд Шломович Фройд вмер, але справа його живіша всіх живих
Depo.Влада
23 вересня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків
Хто крутить Фройда у могилі. Найприкріші обмовки політиків

Словосполучення "обмовка по Фройду" давно увійшло в лексикон європейців. Засновник психоаналізу Зігмунд Фройд переконав весь світ: дуростей, сказаних випадково, не існує. За кожною обмовкою криється бажання, яке людина ретельно намагається приховати від інших, а інколи - і від себе. Судячи з відеозаписів українських та світових політиків, бажань у них чимало... І деякі з них, м'яко кажучи, лякають.

Depo.ua пропонує згадати обмовки сильних світу цього і подумати, що вони ретельно прагнуть приховати.

За півтора роки президентства Петро Порошенко уже встиг відзначитися "обмовкою по Фройду". Його обмовка "цинічні бандери" навіть стала інтернет-мемом.

Не відстає від свого політичного ворога і "радикал" Олег Ляшко. Підсвідомість підвела Олега Валерійовича, коли той закликав українців припинити купувати російські товари.

Віталій Кличко набув слави не лише непереможного боксера але й "майстра слова". За його плечима уже десятки обмовок, як по Фройду, так і без жодних підтекстів, але найбільше киян вразило підсвідоме ставлення мера до жителів столиці, коли той закликав їх "готуватися до землі".

Але чемпіоном України з обмовок за Фройдом став президент-втікач та непересічний ерудит Віктор Янукович. Власне дорікнути йому особливо нічим, все в країні відбувалося саме так як казав Віктор Федорович, хоч він з усіх сил намагався казати геть протилежне. 

Ще на початку свогопрезидентства Янукович пообіцяв: "зробити Україну небезпечною"; що він "не говоритиме про погане, а краще зробить"; ну, а українських журналістів він закликав бути "політично заангажованими".

 

 

 

Не менше ніж українці обмовляються за Фройдом і росіяни. Лідером серед путінських посіпак в цьому питанні є постпред РФ в ООН Віталій Чуркін, який уже заявляв в ООН, що Росія прагне безкарності для тих, хто збив малазійський Боїнг, та що саме Росія говорить від імені так званих "ополченців" Донбасу.

 

Не відстають від політиків і російські телеведучі, одна з яких в прямому ефірі висловила побажання багатьох українців та запропонувала "поховати Путіна". Здається росіяни теж підсвідомо відчувають, що х їхнім президентом щось не так.

Колишній міністр фінансів Росії Володимир Кудрін зі свого боку чесно зізнався, що найбільше зло для російської влади - це боротьба з корупцією.

Підвела підсвідомість і самого Путіна, який зазвичай дуже ретельно підбирає слова. Володимир Володимирович пообіцяв росіянам зберігати розрив між найбагатшими та найбіднішими громадянами країни.

Ну, і на останок. Не оминають обмовок за Фройдом і західні політики. Так, німецький канцлер Ангела Меркель в найкращих традиціях незабутнього Адольфа Елоїзовича примудрилася заявити, що антисемітизм є "громадянським обов'язком Німеччини".