Обговорили не все, що планували: В ОП розповіли подробиці розмови Зеленського з Байденом

Розмова президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом тривала довше, ніж було заплановано. Головною темою було загострення на Донбасі

Редактор стрічки новин
Обговорили не все, що планували: В ОП ро…
Колаж Depo.ua

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв’ю LB.ua, пише Depo.ua.

"Ця розмова відбулася саме в той час, коли вона була найбільш потрібною. Це була робоча розмова лідерів двох держав, які мають багато спільних інтересів. Цікаво, що зі самого початку президент Байден висловив упевненість, що перемовини стануть змістовними. Так і вийшло: замість запланованих пів години вони тривали майже 50 хвилин і стосувалися багатьох питань", - сказав він.

За словами Жовкви, значна частина переговорів була присвячена ситуації на українсько-російському кордоні.

"Глави держав обговорили загострення на Донбасі. Президент України виклав своє бачення, яким чином США можуть допомогти Україні в цій ситуації. Було отримано запевнення, що Сполучені Штати не залишать Україну наодинці. І найважливіше тут не те, що це було обумовлено загостренням безпекової ситуації на Донбасі та навколо наших кордонів. А те, що ми отримали ту єдину відповідь, яку і мали отримати від нашого стратегічного партнера: США не дадуть нікому безкарно розпочати нові агресивні дії в нашому регіоні. Оце і є основний меседж розмови двох лідерів", - зазначив заступник керівника Офісу президента.

За його словами, президенти також говорили і про тимчасово окупований Крим, про важливість участі США в підготовці саміту Кримської платформи, про їхню участь у саміті. Також президенти торкнулися теми євроатлантичної інтеграції, зокрема питання отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.

Жовква також зазначив, що обговорити всі заплановані теми не вдалося. Наприклад, не вистачило часу для обговорення питань економічної взаємодії, але ці теми ми порушимо в рамках подальших контактів. Але, за словами представника ОП, президент Байден запевнив, що ця розмова між президентами "точно не остання".

Також, як зазначив заступник керівника Офісу президента, сторони обговорили питання деолігархізації.

"Джо Байден висловив підтримку США на цьому шляху. Йшлося про антикорупційну, судову та земельну реформи. А також про необхідність реформування Конституційного Суду, який у нинішньому стані здатний ці важливі реформи перекреслити. Глава Білого дому буквально сказав, що "Україна тримає ключі від розвитку ситуації в Центральній і Східній Європі. Успіх України – це успіх усього Європейського континенту", - наголосив Жовква.

Він наголосив, що Джо Байден дав чітко зрозуміти: США розуміють, що відбувається на сході України, і у Вашингтона немає ілюзій щодо Росії.

"У нас є великий актив. Він полягає в тому, що сам Байден дуже добре знає українське досьє. Як показали останні події, він швидко і чітко реагує. Йому не треба розказувати, наскільки важлива Україна, наскільки важливі ті події, які відбуваються в нашому регіоні, ті зусилля, яких Україна докладає, про те, якої вона потребує підтримки.

Від нової американської адміністрації все частіше можна почути про важливість Східної Європи. Відбулися зустрічі держсекретаря Ентоні Блінкена з главами МЗС Євросоюзу та міністрами країн-членів НАТО. Там обговорювалися питання, пов’язані з нашим регіоном. До того ж не слід забувати, що Вашингтон нині поставив собі за мету відновити трансатлантичні зв’язки. Тому не думаю, що Сполучені Штати забудуть про Україну", - сказав представник ОП.

Він додав, що Україна має план дій щодо співпраці та взаємодії зі США на подальші п’ять років.

"Нині я не можу вам відкрити всю інформацію. Однак цей документ існує", - запевнив Жовква.

Нагадаємо, 2 квітня Зеленський і Байден провели першу телефонну розмову. Під час неї обговорювали ескалацію на Донбасі, боротьбу України із корупцією та реформування України.

Згодом в українському МЗС заявили, що телефонну розмову між президентами України та США ініціювала американська сторона.

Читайте також: Росія грає м'язами: Чому в Держдепі порадили Путіну вгамуватися

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme