Нові обличчя Верховної Ради: Роберт Горват

За підсумками парламентських виборів близько половини народних обранців вперше отримають мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
10 листопада 2014 10:00
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Роберт Горват
Нові обличчя Верховної Ради: Роберт Горват

Горват Роберт Іванович (округ №68, Ужгород, Закарпатська область), від «Блоку Петра Порошенка», безпартійний

Офіційна біографія

Народився 17 лютого 1969 року в селі Тур'ї Ремети Перечинського району Закарпатської області. Має вищу освіту. На момент балотування одночасно був генеральним директором в ТОВ «Нова справа Ужгород», яка займається торгівлею кондитерських виробів, директором в ТОВ «А.В.П.» і директором в ТОВ «Дастор-Ужгород» - найбільшого торгового центру області.

На парламентських виборах 2014 року Роберт Горват, який досі в політиці не встиг нічим відзначитися, був висунутий «Блоком Петра Порошенка» по округу №68, на якому в результаті переміг, набравши 21,58%. У той же час його конкурент, переможець цього округу в 2012 році, «регіонал» Василь Ковач зайняв друге місце, отримавши 18,81% голосів. Колишній губернатор Закарпатської області часів Януковича Олександр Ледида зайняв четверте місце, набравши 12,37% голосів, він, по суті, «відгриз» потрібні Ковачу відсотки.

ЗА КАДРОМ

За інформацією ЗМІ, підтримку Горвату забезпечив «господар Закарпаття» нардеп Віктор Балога. Зокрема, під час кампанії на окрузі з'явилися білборди з прямою підтримкою сімейства Балоги Роберта Горвата. Також висування екс-губернатора області Олександра Ледиди було розцінене багатьма експертами як свідоме підігравання Горвата, оскільки його виборець - частина потенційного електорату Ковача.

В окрузі №68 одночасно йшло п'ять кандидатів у нардепи із прізвищем Ковач. При цьому відразу два Василя Ковача. В результаті тільки Василь Васильович Ковач забрав у Василя Івановича Ковача більше 1,5%. Ще три Ковача - Антон Михайлович, Олександр Михайлович, Ласло Гейзович - набрали близько двох відсотків. В цілому сумарно Ковачі- «клони» зібрали на чотирьох 3,5% голосів. Розрив між Горватом і Ковачем-конкурентом склав 2,8%. Так що технологія явно спрацювала.