Новий очільник УІНП розповів, як будуватиме відносини з Польщею

Україна готова піти на співпрацю з Польщею в усьому, що лежить в площині історичних фактів, а не історичних оцінок
 

Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в інтерв'ю телеканалу "Прямий", передає Depo.ua.

"Ми готові піти на співпрацю в усьому, що лежить в площині історичних фактів, а не історичних оцінок. Я б хотів, щоб нарешті, був випущений спільний українсько-польський підручник. Я думаю, ми його створимо, так чи інакше, з участю Інституту нацпам'яті Польщі, чи без неї", – сказав він.

Він зазначив, що вандалізм з будь-якого боку недопустимий.

"Окремо підкреслю, що вандалізм з будь-якого боку недопустимий і тут потрібно працювати з місцевими громадами. Мені друг розповідав, що тривала невирішеність цього питання призводить до дивних історій, коли, навіть, польські та українські націоналісти домовляються між собою про взаємну охорону могил по різні боки кордону. Це дуже цікава практика. Акти вандалізму — це зазвичай провокації. І всім добре відомо, де сидять кінцеві бенефіціари цих провокацій. Тому ми хочемо у співпраці з правоохоронцями показувати цих людей, щоб було зрозуміло, що це не хуліганство, а зумисні спроби поширити ворожнечу між народами", – розповів він.

Дробочив висловив сподівання, що блокування ексгумацій поховань більше не повториться.

"Щодо блокування ексгумацій поховань, то я вважаю, що таке більше не повториться, бо це питання гуманізму та загальнолюдської поваги. Ми не будемо зі свого боку перешкоджати й, думаю, що Польща також не перешкоджатиме таким процесам. Якщо такі факти будуть ставатись, то тут треба залучати міжнародних посередників, але гадаю, що таких фактів більше не буде", – сказав він.

На питання, чи є Степан Бандера національним героєм України, Дробович зазначив, що його особиста думка не повинна впливати на політику УІНП.

"В цьому питанні уже давно ухвалене відповідне державне рішення. Яка б моя не була особиста думка — це не повинно впливати на політику УІНП. УІНП повинен стати майданчиком діалогу, наприклад, щоб жителі східних областей зрозуміли, чому для жителів західних областей герої Бандера та Шухевича, а жителі західних зрозуміли, чому для східних — Артем чи Стаханов", – сказав він.

"Оскільки він заснував першу "ДНР" (Артем, – ред.) і така постать геть "в ворота не йде", то суспільство повинно зрозуміти, чому така постать не може вважатись національним героєм. Це все має бути проговорено", – додав Доробович.

Нагадаємо, наступник В'ятровича назвав свої основні завдання на посаді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme