Новий міністр енергетики та захисту довкілля: Хто такий Оржель від Гончарука

Новим міністром енергетики стане Олексій Оржель. Але очолить він Міністерство енергетики та захисту довкілля

Новий міністр енергетики та захисту довк…

Замість Ігоря Насалика, який обіймав посаду міністра енергетики в уряді Гройсмана, тепер працюватиме Олексій Оржель, повідомляє Depo.ua. Коаліція у складі "Слуги народу" вирішила висунути на голосування саме його в уряд Олексія Гончарука, якого призначать прем'єр-міністром. 

Олексій Оржель

Експерт з енергетики Олексій Оржель є, як і майбутній прем'єр Олексій Гончарук, вихідцем з грантового Офісу ефективного регулювання (BRDO). Він працював при Кабміні за гроші ЄС.

Оржелю, як і Гончаруку, 35 років. Він - киянин, закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", отримав ступінь магістра за спеціальністю "Енергетичний менеджмент".

З 2006 по 2014 рік працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 року працює в приватному секторі.

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики.

На позачергових виборах Верховної Ради 2019 року став депутатом за списком Слуги народа (№16).

Оржель є прихильником розвитку альтернативної енергетики, намагається рекламувати Україну в цьому контексті для іноземних інвесторів. Вважає цю сферу перспективною в першу чергу у промисловому плані, а не у вигляді застосування "альтернативки" у домогосподарствах. Принаймні натепер це ще не є вигідним вкладенням коштів.

В лютому цього року Оржель пояснював, що ринок електроенергії насправді - не для всіх. Бо зміни торкнуться лише великого бізнесу, а для населення він поки не працюватиме. 

"По-перше, наш ринок ще тільки формується. Наразі відбувся поділ обленерго на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії. Повторюється ситуація на ринку газу, коли облгази формально поділили на операторів мереж і постачальників, але для побутового споживача нічого не змінилося. По-друге, побутові споживачі субсидуються коштом промисловості. Ціна електрики для населення становить 0,9-1,68 грн за кВт-год, для бізнесу — 1,9-2,4 грн за кВт-год. Незалежний трейдер (не обленерго) не зможе продавати електрику людям за пільговим тарифом, бо витрати йому не компенсуються, а це 30% ринку", - писав Оржель. 

І лякав, що: "У певні години, якщо ми справді відкриємо ринок, зростання тарифу може сягати 300-350%. Для малого та середнього бізнесу це за межею виживання". 

І прогнозував, що попри реформу, ринок не запрацює.

Важливо, що повноваження Оржеля в Міністерстві енергетики і захисту довкілля розповсюджуватимуться на Держгеонадра. А це дозвільні документи, контроль за родовищами та інші досить "грошовиті" речі. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme