Технологія міні-терактів: Кому знадобилося лякати "Київміськбуд" і "Київенерго"

Міні-теракти, внаслідок яких трохи постраждали будівлі "Київенерго" і "Киівміськбуду", можуть бути зондуванням реакції суспільства на атаки проти відомих структур

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Технологія міні-терактів: Кому знадобило…

Протягом кількох днів у столиці сталося кілька провокацій із застосуванням зброї та вибухівки. Спочатку невідомі обстріляли з гранатомету центральний офіс "Київміськбуд", а в ніч на неділю прогримів вибух в центрі обслуговування клієнтів "Київенерго". Унаслідок цих подій ніхто не постраждав, але за "дивним збігом обставин" новини зі столиці України під умовними заголовками "в Києві стався черговий вибух" ретранслювалися російськими ЗМІ. Та й у вітчизняній пресі, яку в патріотичних колах прийнято називати "ватною", міні-теракти викликали підвищений інтерес.

На що робиться акцент? По-перше, на слабкість поліції, яка не може зупинити наступ криміналу. Фактично, формується психологічне відчуття незахищеності громадян. По-друге, дехто у соцмережах прозоро натякає, що атаки на "Київміськбуд", а особливо на "Київенерго" - справа рук невідомих "Робін Гудів". Ті, мовляв, борються з "глитаями", які "роздягають" населення. На жаль, ці розповіді лягають на благодатний ґрунт. Це наочно продемонструвала історія з арештом Надії Савченко. Серед українців виявилося чимало її прихильників, які вважають заколот із масовими розстрілами "упирів" прийнятним варіантом розвитку нашої держави. Під визначення "упирі" у цієї категорії населення потрапляють і будівельні фірми, які споруджують недоступне для пересічного українця житло, і тим більше енергетичні компанії на кшталт "Київенерго".

Схоже, відбувається зондування реакції громадян на технологію "розлючений народ готовий взятися до зброї". Хто конкретно стоїть за цими невідомими "месниками"? Варіантів, насправді, не так і багато. Перший - "рука Москви". Він хоч і не сприймається значною частиною громадян, проте здебільшого ниточки всіляких міні-терактів ведуть саме за поребрик. Можна згадати і постріли по польських диппредставництвах, і нещодавно викриту СБУ провокацію на Меморіалі Орлят у Львові. Другий варіант - внутрішні бізнес-розбірки, так би мовити передавання "привітів", що відразу підхоплює й ефективно інтерпритує російська пропаганда та її медіа-агентура в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme