Нова ОРЦ дасть ресурс для розвитку вугільної галузі, - Незалежна профспілка гірників

Встановлення нової оптової ціни на електроенергію дасть ресурс для розвитку вугільної галузі, зокрема, дозволить тепловим електростанціям закуповувати вугілля, в тому числі, з державних шахт

Про це заявила заступник голови Незалежної профспілки гірників України Наталя Левицька.

"Ми говоримо про те, що нам потрібна енергонезалежність, що нам потрібно допомагати вугільній галузі. Але що ми бачимо останнім часом? Фактично була зменшена підтримка на державних підприємствах, росла заборгованість, але не було встановлено ринкової ціни на вугілля, щоб шахтарі могли заробляти, заробляти собі на заробітну плату, заробляти на тому, щоб можна було модернізувати обладнання на підприємствах", - зазначила вона.

За словами експерта, те збільшення ціни на вугілля, яке закладено в новій ОРЦ з 2018 року, (з листопада вже ціна за тонну вугілля складає 2425 гривень) дасть додаткові кошти для розвитку вугільної галузі і фінансовий ресурс для теплових станцій закуповувати вугілля, в тому числі, в державних шахт. Однак ця ціна все одно нижче поточних світових котирувань. "Я думаю, що це дозволить все-таки вугільним шахтам виживати і мати можливості працювати в наступному році", - додала Наталія Левицька.

"Ми чули про те, що у нас, на жаль, зараз недостатньо вугілля, тобто ми будемо імпортувати 4 млн тон вугілля на наступний рік. Але додаткові кошти, які можуть прийти на вугільну галузь, це додаткові кошти на розвиток вугільної промисловості, щоб добувати більше вугілля, щоб ми не купували вугілля за кордоном, а могли купувати вугілля на своїх вітчизняних шахтах. Це будуть і робочі місця для вугільних підприємств, тобто для шахтарів і можливість заробляти кошти для своїх заробітних плат", - резюмувала експерт.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКУ), на засіданні в четвер затвердила з 1 січня 2018 року оптово-ринкову ціну (ОРЦ) на електроенергію на рівні 1561,99 грн/МВт-год (без ПДВ) з розбивкою по кварталах: І квартал - 1 495,46 грн за 1 МВт-год, II - IV квартали - 1 586,69 грн за 1 МВт-год.

Індикативна ціна вугілля, яка визначена на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року - листопад 2017 року, становить 90,05 дол/тонна, що все одно нижче за реальну вартість вугілля на світових ринках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme