Нова людина в податковій: Хто такий Сергій Верланов

Головою Державної податкової служби став Сергій Верланов. Він переміг у заключному етапі конкурсного відбору, проведеного Комісією вищого корпусу державної служби, і сьогодні був призначений Кабміном на посаду

Нова людина в податковій: Хто такий Серг…

Кабінет міністрів призначив заступника міністра фінансів Сергія Верланова главою Державної податкової служби. 

Раніше Комісія з питань вищого корпусу державної служби рекомендувала Кабінету міністрів призначити на цю посаду Верланова.

Заключний третій етап конкурсу відбувся 23 квітня 2019 року. 

Троє фіналістів – Сергій Петухов, Дмитро Олексієнко і Сергій Верланов – у прямому ефірі представили членам комісії свої програми розвитку Служби і протягом години відповідали на запитання представників бізнесу, депутатів парламенту, експертів і членів комісії.

Під час співбесіди Верланов висловив думку про доцільність виключення з функцій ДПС правоохоронної функції. Також виступив за збільшення зарплат податківців за рахунок скорочення штату. Майбутню податкову службу він бачить як єдину юридичну особу з віддаленими підрозділами.

У результаті другого етапу конкурсу Верланов отримав 16,45 бали, Петухов – 13,54, Олексієнко не набрав балів, достатніх для рейтингового оцінювання. Після цього комісія рекомендувала Кабінету міністрів призначити переможця на посаду очільника Державної податкової служби.

Сергій Верланов був заступником міністра фінансів України. На цій посаді від перебував менше року, з 26 липня 2018-го. До сфери його відання належали податкова і митна політика, реформа Державної фіскальної і митної служб, фінансові розслідування. У великому інтерв’ю перед призначенням на посаду розповідав про свої плани. Частина яких може реалізуватися на новій посаді.

Про роботу Верланова в міністерстві у Фейсбук розповідала його керівниця, міністр фінансів Оксана Маркарова. "Сергій став членом моєї команди в результаті невеликого прозорого конкурсу який ми провели, коли я шукала в Мінфін заступника з фіскального напряму. Я не знала особисто Сергія раніше, але його резюме, професійні навички, активна громадянська позиція, гарна робота в Раді доброчесності і участь в марафонах справили враження і за місяці роботи в Мінфіні він довів що це був дуже правильний вибір. Нам вдалося разом багато чого розпочати як в покращанні податкового законодавства, так і реальних кроків по запуску нових РРО, видали багато узагальнюючих податкових консультацій, склали реалістичну дохідну частину бюджету на 2019 рік і дали старт реформи ДФС. І роль Сергія в цьому була величезною", - повідомила міністр.

16 квітня цього року президент Петро Порошенко назвав Верланова "людиною, яка дуже активно працювала над введенням автоматичного відшкодування ПДВ" і висловив задоволення з приводу його можливого призначення на посаду в ДПС.

Вищу освіту переможець конкурсу здобув 2003 року у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, де закінчив юрфак. 2008 року став кандидатом юридичних наук у галузі теорії прав людини. Після навчання працював юрисконсультом на підприємствах Львівської області. У 2006-2008 роках – адвокат у Львівській обласній колегії адвокатів.

З листопада 2008-го до червня 2015 року – юрист, старший юрист відділу податкових та юридичних послуг,  адвокат юридичного відділу міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC). З липня 2015-го до липня 2018 року – партнер, головний юрист у юридичній фірмі Sayenko Kharenko. У 2015-2017 роках був співголовою юридичного правового комітету Американської торгової палати в Україні.

З 2015 року і дотепер працює у всеукраїнській громадській організації «Асоціація правників України». З 2016 року є членом Громадської ради доброчесності та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (до останньої делегований Асоціацією правників).

На сайті Асоціації зазначено, що Верланов "має більш ніж 14-річний досвід у консультуванні з оподаткування та судових спорах, пов’язаних з питаннями оподаткування. Він також має значну експертизу в проектах державного сектора". Консультує з податкових питань у ході структурування міжнародних трансакцій, проведення податкових аудитів, приватних та публічних розміщень, внутрішньо корпоративних платежів, розподілу дивідендів та інших проектів.

Має більш ніж 10-річний досвід представлення інтересів клієнтів у податкових спорах, а також в кримінальних процесах, пов'язаних зі звинуваченнями в порушенні податкового законодавства. "Сергій успішно представляє інтереси клієнтів – фізичних осіб, у тому числі топ-менеджерів нерезидентів в кримінальних процесах, пов'язаних з питаннями дотримання податкового законодавства в судах всіх рівнів", - інформує сайт Асоціації правників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme