НКРЕКП може запровадити санкції проти облгазів Фірташа

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує розпочати в березні перевірки 20 операторів газорозподільних мереж

Про це повідомила голова комісії Оксана Кривенко під час селекторної наради з питань забезпечення населення централізованим теплопостачанням, передає Depo.ua.

Вона нагадала, що ці оператори здійснюють незаконні донарахування в платіжках за газ "для приведення до стандартних умов" і працюють в 15 областях.

Кривенко відзначила, що в жовтні 2018 року до комісії почали надходити численні звернення споживачів щодо додаткових нарахувань.

"За жовтень такі донарахування склали по 1,5% від обсягів споживання. Комісія в листопаді прийняла 42 постанови щодо заборони донарахувань", - розповіла вона.

Водночас облгази продовжують виставляти платіжки з завищеними обсягами, через що регулятор планує здійснити перевірки цих компаній.

"В березні буде проведено позапланові перевірки операторів газорозподільних мереж щодо донарахування обсягів… І у разі виявлення порушень і невиконання рішень НКРЕКП ми будемо приймати відповідні санкції", - сказала вона.

Нагадаємо, Державна регуляторна служба надала дозвіл на проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільних систем

Довідка: Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів, що найдорожче теплопостачання в Україні встановлене в смт Зачепилівка Харківської області - там 1 Гкал коштує 4255,58 грн.

Також прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що кінцева вартість тепла і гарячої води залежить від технології виробництва тепла, мінімізації втрат, об'єктивного обліку та заходів енергозбереження.

Водночас він закликав голів обласних державних адміністрацій, а також міських голів модернізувати та добре підготувати теплопостачальний комплекс до 2019-2020 опалювального сезону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook