UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Незабезпечення політв'язнів "коронавірусним" захистом: Денісова звернулася до Москалькової

Адміністрація пенітенціарних установ РФ відмовляється забезпечувати незаконно затриманих громадян України засобами індивідуального захисту, чим наражає на небезпеку життя і здоров'я

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram, передає Depo.ua

За її інформацією, Сервера Мустафаєва та Нарімана Мемедемінова, яких незаконно утримують у "ФКУ СИЗО 1 ГУФСИН России по Ростовской области", не забезпечують медичними масками, одноразовими рукавчиками та дезінфекторами, в тому числі в період їх участі у слідчих діях та судових засіданнях, а також не надають безкоштовне медико-санітарне забезпечення.

"У відповідь на адвокатський запит Лілії Гемеджи керівництво зазначеної пенітенціарної установи запропонувало Серверу Мустафаєву та Наріману Мемедемінову за власні кошти придбати необхідні засоби індивідуального захисту в інтернет-магазині ФГУП "Калужское" ФСИН России", – розповіла Денісова.

Вона наголосила, що вважає такі дії грубим порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статті 17 Федерального Закону № 103-ФЗ "О содержании под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений".

"Вимагаю відповідного реагування уповноваженого з прав людини в РФ Тетятни Москалькової вжити термінових заходів щодо забезпечення незаконно ув'язнених громадян України ЗІЗ та надання належного медико-санітарного забезпечення, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020", – йдеться у повідомленні.

Також Денісова закликає Москалькову "сприяти забезпеченню прав Нарімана Мемедемінова на захист та справедливий суд 14.05.2020 під час розгляду скарги сторони захисту у "Апелляционном военном суде" на вирок "Южного окружного военного суда г. Ростов-на-Дону", передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод".

Нагадаємо, дещо раніше Денісова розповіла про численні порушення Росії щодо ув’язнених кримських татар.

Повідомлялося також, що кримчанам важко отримати свідоцтва про народження або смерть на материковій Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"