Негативний результат референдуму в Нідерландах може зруйнувати солідарність ЄС, - Кулеба

Якщо уряд Нідерландів на підставі результатів референдуму щодо асоціації України і Європейського Союзу відмовиться завершувати процес ратифікації Угоди, у всьому Євросоюзі буде створений прецедент, рішення якого ні в кого немає
Depo.Влада
7 квітня 2016 05:56
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Якщо уряд Нідерландів, я хочу це підкреслити, що результат, який ми почуємо – це результат волевиявлення, але остаточний результат про долю ратифікації має схвалити уряд Нідерландів. Якщо прогримить грім і щось станеться й уряд Нідерландів скаже, що ми відмовляємося завершувати процес ратифікації, тоді в Європейському Союще створюється прецедент вирішення якого поки що ні в кого немає", - сказав Кулеба.

Він зазначив, що в разі негативного результату голосування на референдумі в Нідерландах може зруйнуватися солідарність Євросоюзу, чого найбільше хоче Російська Федерація.

"У нас переговори про Асоціацію тривали більше, ніж ратифікація – 7 або 8 років. Ти 7 або 8 років ведеш переговори, потім все ратифікують, і потім встають Нідерланди і кажуть, ви знаєте, у нас тут референдум, вибачте, потрібно повертатися до переговорів", - сказав Кулеба.

Також, на його думку, практичним наслідком негативного результату буде перемога євроскептиків.

"Це буде сильний імпульс не тільки для британців в плані брексита, всюди піднімуться євроскептики в ЄС, вони прийдуть до своїх парламентів, урядів і скажуть, а ми теж так хочемо. Ми теж хочемо такий закон. І що отримає ЄС? Руйнування солідарності. А хто цього хоче? Правильно, найбільше цього хоче Росія, яка вже два роки працює над одним – руйнуванням єдності ЄС", - підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, 6 квітня в Нідерландах відбувся референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як свідчать дані екзит-полу, проти угоди про асоціацію проголосувало 64% виборців. За останніми даними, явка на референдумі склала 32%.

У Нідерландах опрацьовані 67,9% голосів виборців, які прийшли на референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Читайте також: У Нідерландах відбувається референдум щодо України (ХРОНІКА)