ФОПи штурмують Раду, Зеленський пише новий відос: Як влада може зняти напругу в суспільстві

Учора в Києві учасники акції протесту ФОПів штурмували будівлю парламенту. Такий сценарій, очевидно, вигідний певним політичним силам. І якщо влада не припинить свій монолог про те, як у нас все позитивно та не почне відверту розмову з народом про загрози і проблеми, ці сили отримають можливість добряче розгойдати країну

Політичний оглядач
ФОПи штурмують Раду, Зеленський пише нов…

За що учора билися фопівці

Рух підприємців проти впровадження касових апаратів існує не перший рік. Своєю активністю він добився від влади певних поступок, зокрема, на рік було відтерміновано введення обов’язкових РРО для 2-4 груп ФОП. Але з 1 січня касові апарати все ж доводиться впроваджувати. Цей процес болючий. Він навіть спричинив у перші дні нового року масштабний збій у програмному забезпеченні реєстраторів. Якщо спочатку фопівці вимагали взагалі не вводити касові апарати, то з часом їхні вимоги ставали більш раціональними: продовжити термін встановлення РРО та мораторій на податкові перевірки, зменшити штрафи за невикористання реєстраторів тощо. Учора головною їхньою вимогою було ухвалення парламентом законопроекту №5866 (або схожого до нього 5866-1), які не скасовують касові апарати, а зобов’язують видавати чеки лише на товари, дорожчі за одну мінімальну зарплату.

Авторські колективи обох законопроектів очолюють "слуги народу". Точніше, законопроект 5866 повністю писали "зелені" на чолі з Миколою Тищенком, а в альтернативного йому 5866-1 автори з різних політсил (з монобільшості, з "Батьківщини", з "Довіри" і "За майбутнє". Але головний автор також "слуга", Олександр Качура). Перший з документів застряв у комітетах із серпня минулго року, другий – із вересня. Чому автори з монобільшості, особливо близький до Банкової Тищенко, не спонукали своїх колег ухвалити їхні проекти законів – питання риторичне. Мабуть, не дуже й хотіли. При цьому й не відкликають законопроекти.

Як підприємці спрацювали на кремлівську пропаганду

Від самого ранку урядовий квартал було заблоковано. Таке стається під час акцій ФОПів не вперше, але вчорашні протести вирізнялися радикальністю. Мітингувальники прорвалися за огорожу і намагалися прорватися до парламенту. Їм вдалося підійти майже до дверей Ради, але правоохоронці відтіснили їх назад. Під час штурму відбулася штовханина між учасниками акції та правоохоронцями. Особливо активних "штурмовиків" затримали, але акцію організатори не згорнули. Вони оголосили її безтерміновою. Тобто, шоу триватиме, як мінімум, весь сесійний тиждень.

Свідки подій та репортери помітили, що переважна більшість учасників акції поводилася спокійно, а бійки з правоохоронцями провокували радикально налаштовані особи. Що наштовхує на припущення, що або організатори слабко контролюють приведених ними ж людей, або в лави фопів пробралися провокатори, мета яких – радикалізувати виступи і забезпечити гарну картинку для замовників. Ті можуть бути і не з Росії, проте для кремлівської пропаганди вчорашні бійки під Радою – просто знахідка.

Після таких подій на пам’ять приходить трагедія 31 серпня 2015 року, яка також сталася під Верховною Радою. Численний протест проти ухвалення закону про внесення змін до Конституції (щодо децентралізації влади) завершився тим, що у бік нацгвардійців полетіла бойова граната. В результаті масових заворушень та теракту тілесних ушкоджень зазнало 157 осіб, три військовослужбовця Національної гвардії загинули.

Можна знайти слова для виправдання фопівців. Мовляв, молодці, відстоюють свої права. Своїм штурмом вони так налякали депутатів, що ті навіть евакуювалися з будівлі законодавчого органу. Але потрібно усвідомлювати: масові акції, які призводять до зіткнень із силовиками, зараз надзвичайно шкодять. То ж і владі, й організаторам протестів слід піти на зустріч один одному. Нам ще не вистачало кровопролиття у центрі столиці, коли уздовж наших кордонів стоїть ворожа орда. Бо ситуацію в країні гойдають і гойдатимуть далі, аби створювалося враження, що влада втрачає контроль над країною. У понеділок столицею ходили антивакси, їх, правда, було небагато, відучора свою акцію під Радою почали ФОПи і відразу з бійкою. Хто прийде завтра – хлопці з автоматами?

Чому влада не бачить очевидного

Увечері президент Зеленський порадував черговим відосиком. В якому так переконував у тому, що у нас все добре, що "забув" про двох поранених в зоні ООС бійців. Стан одного військовослужбовця задовільний, другого – важкий. "Так, є обстріли і порушення режиму припинення вогню, – заявив президент, додавши, – але головне: у нас нуль поранених і нуль вбитих". Евакуацію представників низки дипмісій він назвав "тонкощами складної дипломатичної гри". І наголосив: "Разом з партнерами ми працюємо спільно, діємо єдиною командою". Ще б робили заяви в єдиному ключі, бо коли західні партнери кажуть про високий ризик російського вторгнення, а у нас ці заяви фактично спростовують, звинувачуючи Захід у нагнітанні, це викликає когнітивний дисонанс. То, може, і від американської та британської зброї тоді відмовитися?

На жаль, влада не помічає очевидних речей. Заспокоєння населення замість відвертої розмови про існуючі проблеми, а це не лише агресивні наміри Росії, а й складнощі в енергетичній сфері, зростання цін, значною мірою викликане ними, не дає очікуваного ефекту. Бо це лише слова. Як і з новим відео Зеленського: воно за змістом дуже схоже на те, що з’явилося після останнього засідання Радбезу. Якщо третє і наступні будуть такими ж, вони скоро набриднуть, - від слова халва солодко в роті не стане.

Більш того, монологи можновладців замість широкого діалогу роблять їх зручними мішенями для критики. А ще – дають можливість певним зацікавленим силам як всередині держави, так і ззовні, розгойдувати наш спільний човен. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme