НАЗК склало два адмінпротоколи на Тупицького

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав два протоколи щодо судді Конституційного Суду України (КСУ), відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт НАЗК.

"Ще 1 жовтня 2020 року — майже за місяць до ухвалення відомого рішення КСУ — НАЗК направило Олександру Тупицькому запит із проханням пояснити, чому він не вказав у декларації свою ділянку в Криму, отриману ним за законодавством держави-окупанта. За таке порушення НАЗК мало вручити судді адмінпротокол", – зазначив Новіков.

Він нагадав, що 27 жовтня суддя проголосував за рішення, у якому зокрема визнавалося неконституційним право НАЗК складати адмінпротоколи.

"Отже, Олександр Тупицький вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. Тепер, коли Верховна Рада відновила згадане право НАЗК, ми мусимо скласти два адмінпротоколи щодо Тупицького — щодо умисного незазначення ділянки в декларації та щодо конфлікту інтересів", – додав голова НАЗК.

Він підкреслив, що з 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими скласти протокол щодо таких адміністративних правопорушень, якщо їх вчинив суддя, можуть лише особисто голова НАЗК або його заступники.

Нагадаємо, 3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення Тупицького.

Довідка: 29 грудня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького від посади судді КСУ.

Згідно з повідомленням прес-служби Зеленського, таке рішення він ухвалив "після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора".

До дого прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється у вчиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні завідомо неправдивих свідчень. Йшлося про справу приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

5 січня 2021 року судді КСУ провели збори й ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня стало відомо, що Управління державної охорони (УДО) не допустило Тупицького до будівлі КСУ відповідно до запиту Державного бюро розслідувань (ДБР).

Водночас у ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідувати провадження щодо нього.

Сам Тупицький викликав на місце подій правоохоронців через перешкоджання виконанню ним службових обов’язків.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького. В ньому він оскаржує указ президента щодо відсторонення від посади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme