Найбільшу загрозу для влади становлять добровольці, – політолог

Серед ветеранів АТО політичні перспективи мають одиниці. Серед них колишній боєць "Донбасу" Тарас Костанчук, який виділяється серед інших своєю поміркованою позицією

Найбільшу загрозу для влади становлять д…

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua заявив політичний експерт Кирило Михальчук, коментуючи можливість створення "третьої сили" на базі спілок та громадських організацій ветеранів АТО.

"В Україні існує багато різноманітних ветеранських і навколо ветеранських об'єднань та громадських організацій. 99,9% спілок ветеранів АТО зайняті проблемами земельних ділянок, квартир, довідок, посвідчень. На політику чи громадську діяльність не вистачає часу. У цьому є провина і самих ветеранів. Проявляються особливості нашого менталітету - де два українці, там три гетьмани", - зазначив він.

На думку Кирила Михальчука, найголовніша причина відсутності політиків серед ветеранів те, що таке становище цілком задовольняє діючу владу, оскільки вони створюють найбільшу небезпеку для існування владної верхівки. "Існуюча владна еліта, якщо можна її так назвати, настільки слабка, що неспроможна вижити в конкурентному середовищі. Тож зараз застосовуються всі методи, щоб роз'єднати, подробити та скомпрометувати ветеранські організації", - наголосив експерт.

Також політолог розповів про перспективи політиків, які стали відомі у контексті війни на Донбасі. "Надія Савченко - бренд без будь якого матеріального втілення. Її рекламний образ настільки відрізняється від оригіналу, що експлуатувати його далі неможливо. Сама ж пані Савченко не зможе вибудувати якоїсь політичної концепції. Їй не вистачить ані знань, ані здібностей", - зазначив він.

Досить скептично оцінив Михальчук перспективи Андрія Білецького і Дмитра Яроша. "Вони схожі між собою. Схожі їх погляди, обидва сповідують радикальний націоналізм, обидва довго були пов'язані з націоналістичними рухами, до обох в Україні досить неоднозначне ставлення, незважаючи на їх проукраїнську позицію та участь в АТО. У випадку виборів їм доведеться битися за одних й тих же виборців. Окрім того, пік їх популярності минув, такі постаті потрібні під час революцій", - сказав експерт.

"Що до Тараса Костанчука, то його позиція толерантніша. Його погляди радикально проукраїнські, але не націоналістичні. Якщо піде на вибори, то матиме більшу підтримку. По-перше, завдяки поміркованій позиції, по-друге, тому, що має власне бачення розвитку держави. Якщо розглядаємо суто ветеранське середовище, то найбільш оптимістичним сьогодні виглядає політичне майбутнє саме Тараса Костанчука. Скоріше за все, він піде на вибори. Пропозицій від зацікавлених політичних сил матиме вдосталь. Але до виборів ще є час. До 2019 року Тарас Костанчук зможе стати цілком самостійним гравцем", - зазначив Кирило Михальчук.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme