Навіщо Зеленський двічі за добу "послав" Меркель і Макрона

Головне питання минулої доби полягає у тому, навіщо Володимир Зеленський протягом одного дня двічі "послав" Еммануеля Макрона й Ангелу Меркель, а в їхній особі – Німеччину, Францію і увесь Європейский Союз
 

Вадим Денисенко
політолог
Навіщо Зеленський двічі за добу "послав"…

Вперше це було зроблено тоді, коли оприлюднили стенограму Дональда Трампа й Володимира Зеленського, де було сказано, що Німеччина й Франція справді дуже мало допомагають Україні, а лише говорять й нічого більше не роблять.

Європейський Союз у свою чергу зробив достатньо коректну заяву, в якій багато говорилось проте, що Україна є важливою. Окрім того, було досить комічно сказано про те, що ЄС нічого не робив, а лише дав Україні 15 млрд євро за останні роки.

Насправді у відповідь на це можна було б промовчати, або виставити "на фронт", наприклад, міністра закордонних справ, або когось із депутатів, і сказати, що нам дуже важливо мати співпрацю з Європейським Союзом, однак у відповідь з’явилася заява Володимира Зеленського. Президент України сказав про те, що може повторити повністю усі свої слова і абсолютно відповідає за усе те, що казав про Ангелу Меркель і Еммануеля Макрона.

Що це означає у майбутньому?

У майбутньому це означає те, що, по суті, на рівному місці ми з незрозумілих ні для кого причин де-факто спровокували конфлікт із ЄС. Так, можна сказати, що багато лідерів багатьох країн Європи, зокрема Орбан, Ердоган, поступають подібно. Робить це і команда Качинського. Але не треба забувати, що ми є не Угорщина чи Туреччина, і ми не Польща. Ми – Україна, яка є достатньо слабкою країною із величезною підтримкою президента населенням, але не більше того…

Однак, давайте не забувати про те, що вчора Трамп кілька разів під час пресконференції закликав Зеленського сісти за стіл переговорів із Путіним, мовляв, що тому вдасться все вирішити. По суті, він кілька разів сказав, що, по-перше, США хочуть подивитися, як український лідер вирішуватиме цю ситуацію і благословляють його на односторонню зустріч, оскільки поки не мають бажання в цьому брати участь. Після цього Україна заявила, що ми не тільки можемо сісти за стіл переговорів із Путіним односторонньо, а куди подалі "посилаємо" Європейський Союз й відкладаємо на невизначений термін зустріч "нормандської четвірки" і спробуємо погратися у свої політичні ігри.

Що ми маємо у результаті?

На сьогодні ми маємо у результаті те, що зустріч "нормандської четвірки" перенеслася із жовтня на кінець року. І, судячи з цього, десь на середину грудня питання "нормандської зустрічі", яке мало стосуватися безпеки на Донбасі, буде безпосередньо пов’язане із питаннями про ціну на газ. Добре це чи погано для України? Беззаперечно, погано. Оскільки сідати за стіл переговорів один на один із Путіним, не маючи за собою величезної підтримки Заходу, буде неймовірно складно. Чи справді ми зможемо домовитись до чогось із Путіним? Так, ми можемо домовитись лише про одне – те, що нам запропонують сісти за стіл переговорів із лідерами так званих "Л-ДНР". Це єдиний результат, якого прагне Путін від розмови із Володимиром Зеленським. 

У Джонатана Свіфта є безсмертний твір "Подорож Гулівера", де розповідається прекрасна історія, яка чітко описує все те, що у нас зараз відбувається. Зокрема, це подорож Гулівера до Ліліпутії. В один із моментів, на жаль, загорівся королівський палац ліліпутів. Ті намагалися загасити вогонь своїми силами, але це виявилося марним. Саме тоді на допомогу прийшов Гулівер, якому вдалося ліквідувати пожежу – він просто помочився на королівський палац…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme