Чому "зливи" Онищенка накриють його самого

Нарешті почали оприлюднювати "викриття", обіцяні нардепом-утікачем Олександром Онищенком. Перша порція "зливу" виявилася пустушкою

По-перше, в аудіофайлі голоси, схожі на голос Онищенка й Олеся Довгого, домовляються про умови, за яких Онищенко піде на угоду зі слідством. Все інше – прізвища начебто посередників, згадки в цьому контексті "Пєті" – це те, що говорить сам Онищенко. Тобто те, що він хотів, аби почули. Наприклад, про те, що Довгий – переговорник від влади, а не колега Онищенка по депутатській групі "Воля народу".

Ведучи цей запис, нардеп навмисно ставить потрібні йому акценти, щоб виглядало правдоподібно. Якщо такий само формат розмов збережено й в інших записах, вони мало чого варті. Хоча певну роль вони все ж виконали – галас здійнявся, а це означає, що Онищенко дав сигнал владі: він відкритий до торгу. Якщо влада його не почує, він підніме ставки і оприлюднить іще щось.

Чи варто боятися наступних порцій компромату? Розмова з Довгим відверто розчарувала. "Викриття" Онищенка так рекламували, що очікувалось драйву, маємо ж якийсь банальний базар. Та ще й поганої якості. Але навколо інформаційної жуйки авторства Онищенка буде багато розмов, зокрема, вже кілька днів опозиціонери всіх мастей качають тему створення тимчасової слідчої комісії парламенту. Вона їм потрібна як майданчик для підживлення онищенкових записів, адже вони добре розуміють, що всі ці "зливи" швидко набриднуть і без допомоги політиків просто йтимуть у свисток. А тому зараз у парламенті розгорнеться війна за ТСК.

При цьому ініціатори такої комісії сором’язливо мовчатимуть про те, що НАБУ підозрює самого нардепа-коняра в багатомільйонній корупції, що за його інформаційною активністю стоїть Москва, що у цього персонажа така кількість скелетів у шафі, що вистачить на кілька десятків політиків і бізнесменів, що чесна людина мала б доводити свою правоту в Україні, а не кидатися компроматом з Лондона, чи де він там "схоронився". Схема проста, як двері: "плівки Онищенка" – правда, бо він ворог нашого ворога.

Нинішній парламент вже проходив такі історії. Можна згадати ТСК, створену за фактами зловживань в уряді, викритих екс-керівником Держфінінспекції Миколою Гордієнком. Попри те, що в колишньому Кабміні пояснювали: переважна більшість цих викриттів стосується попереднього уряду, а сам Гордієнко не такий вже й безсеребреник, Яценюка все одно "призначили" злочинцем. За такою ж схемою опозиціонери діють і зараз. Хоча, насправді, "ангелів" і "демонів" вони "призначили" і без слідчої комісії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook