Чому влада програє популістам гру у "візовий режим з Росією"

Стосовно громадян Росії слід вводити максимально незручний для них режим перетину кордону з Україною, і максимально вигідний для нас, а не фонтанувати новими прожектами

Політичний оглядач
Чому влада програє популістам гру у "віз…

Для громадян Росії необхідно створити систему попереднього інформування про їх намір відвідати Україну. Таку пропозицію в ефірі одного з телеканалів озвучив міністр закордонних справ Павло Клімкін. "Ось ви їдете в багато країн, заходите в Інтернет і говорите: я через 5 днів їду - ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в'їзд, так щоб це не було абсолютно неконтрольовано" , - сказав міністр. Вироблення нових правил в'їзду займе кілька місяців, а потім нову систему треба буде протестувати. Тобто, можна зробити висновок, що до кінця цього року не вкладемося. А якщо систему розроблятиме чергова "Міранда", матимемо ще й додатковий біль.

Розмови про те, що візи з Росією будуть запроваджені ось-ось, точаться вже років три. З відкриттям кордонів ЄС це й без того перезріле рішення, стало вимогою часу. Але навіть тепер з'являються все нові і нові версії запровадження візового режиму з Росією. Озвучена Клімкіним – одна із них. Depo.ua писав, що найефективнішим виглядає варіант, запропонований головою СБУ Василем Грицаком: росіяни мусять їздити до нас за біопаспортами. По базі подивилися, хто ти і що ти, і далі вирішує Держміграційна служба.

У Росії біометричні закордонні паспорти почали видавати ще з 2009 року, але оскільки скасування Шенгену росіянам не світило (а зараз не світить і тим більше), ажіотажу за такими документами не було. Власне, тут українці від сусідів не надто відрізнялися. Тепер ситуація інакша: у випадку дзеркальної відповіді Москви, наші громадяни, які працюють або мешкають в РФ, зможуть перетинати кордон зі своєю біометрикою, а от для росіян це стане значною перешкодою. І це добре. Значить, ми йдемо правильним шляхом.

Противники візових обмежень з сусідом апелюють до двох речей: візи – це дорого, а обмеження з нашого боку спричинять масову роздачу паспортів Росії нашим гастарбайтерам. Мовляв, так ми втратимо наших людей. Розмови про "наших людей" у Криму і в ОРДЛО вже набили оскомину, тепер - стара пісня на новий лад. Якщо окремі громадяни України під час війни їздять за довгим рублем та ще й не відмовляться від російського паспорта, то для України такі люди – не велика втрата, вони вже давно розумом не тут. До того ж, навряд, що бажаючих отримати паспорт з двоголовим мутантом будуть десятки тисяч.

Всі ці дискусії навколо віз з РФ свідчать відразу про кілька негативних моментів. Перший – знову почалася гра у те, хто більший патріот. І влада з її повільністю у цій грі програє популістам, які пропонують просто не пускати до нас росіян і все. Невже нічому не навчила історія з так званою "блокадою ОРДЛО", яку влаштували Семенченко і компанія? Таких прикладів можна навести багато – і з Сбербанком, і російськими соцмережами. Потрібно тримати руку на пульсі, а суспільна думка сьогодні на боці запровадження віз з Росією. І доля "нещасних" гастарбайтерів нікого в даному випадку не цікавить.

Другий момент – складається враження, що у нас ніхто не хоче увійти в історію в якості посадовця або державного органу, хто не лише пропонуватиме, як впровадити обмеження для росіян при перетині кордону, але й ці запобіжні заходи реалізуватиме. Чому складається така ситуація? Вочевидь, тому, що візи/біометрика/система попереднього інформування про наміри і так далі – це лише кілька днів піару, і місяці кропіткої праці. Аби місяці піару – росіяни б вже до нас не їздили. Тому, мабуть, краще вивести це питання на рівень РНБО, аби чиновники й депутати не перекидали м'яча один одному. Рішення Ради нацбезпеки – указ президента – процес пішов...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme