ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Борець з "баригами": Чому Саакашвілі проміняв "бунт" на стиль Навального

Ті, хто сьогодні бігали навколо екс-глави Одещини, який пройшовся центром столиці, не могли не помітити разючої зміни риторики політика-апатрида

Depo.Влада
19 вересня 2017 18:00
ФОТО: depo.ua

Жив на світі заможний чоловік і був він царського роду. Мав красиву дружину, яка народила йому маленького спадкоємця. Та в один момент чоловік відмовився від багатства, родини, роздав свої статки, покинув палац і почав проповідувати. Як би ви назвали цього дивака? А от і неправильно, в Індії принц Гаутама став Буддою. Цей анекдот цілком можна приміряти до Саакашвілі. Будда з нього не вийде, але… був президентом хоч і невеликої, та гордої країни, яку покинув у пошуках чи то захисту, чи то кращої долі, знайшов її в Україні, та посади голови області йому виявилося мало і він захотів більшого, зрештою життєвий шлях привів його кудись на Черкащину, де він планує осісти. Так і уявляється фікус, під яким склавши ноги в позі лотоса сидить побритий наголо Міхо в жовтих шатах і проповідує адептам про "цинічних бариг".

Від сьогоднішнього Саакашвілі у Києві прихильники відверто чекали більшого. Він провів мітинг за участю тріо нардепів – Сергія Лещенка, Юрія Дерев'янка і Єгора Соболєва – пройшовся урядовим кварталом, показав у бік Адміністрації президента, де, за його версією, є склад готівки, анонсував "набіг" на Дніпро, затесався у натовп мітингувальників проти медичної реформи, наче мав до того мітингу стосунок, сфотографувався, помахав рукою і пішов собі геть. Тобто, нічого екстраординарного, популізм на трієчку з плюсом. Плюс за те, що звільнив свого прес-секретаря Дарину Чиж за антисемітські висловлювання у соцмережах.

Depo.ua, прораховуючи варіанти розвитку подій після гучного повернення Саакашвілі внаслідок силового прориву кордону, припускав, що його опозиційна риторика пом'якшає. А ті, хто сподівалися на радикалізм ображеного грузина, залишаться з носом. Першою ґандизм у настроях Саакашвілі, схоже, уздріла досвідчена Юлія Тимошенко, яка допомогла опальному політику потрапити до України, проте в його мандрах країною участі не брала. Існують припущення, що йти пліч-о-опліч зі скандальним кавказцем Юлії Володимирівни зараз ні до чого, адже почався бюджетний процес і з нього вона планує отримати більше зиску для власного піару, аніж з ролі статиста в подорожах Саакашвілі. У його компанії сьогодні не помітили ще двох вічно перспективних діячів – Валентина Наливайченка й Анатолія Гриценка. Та й взагалі, склалося враження, що Міхо не збирався до Києва, але його таки переконали помелькати перед телекамерами на чужих мітингах. І щось таке уткнути, аби про це сказали по телевізору.

Версія про склад з готівкою на Банковій здається вдалою технологічною знахідкою для любителів конспірології. Та все ж цікавішими виглядають роздуми Саакашвілі про свою долю та революційну ситуацію. Він заявив, що не боїться ні арешту, ні екстрадиції до Грузії. Звісно, не боїться, бо отримав запевнення Генпрокурора Юрія Луценка – арешту й депортації не буде. Власне, Depo.ua, прогнозуючи пониження антивладного градусу в риториці Саакашвілі, саме й вело до того, що цей політик між наджорсткою опозиційністю з перспективою опинитися в грузинській тюрмі й свободою, хай і без громадянства, вибере другий варіант. Як людина розумна.

Те ж стосується і його заяв про новий Майдан. Екс-глава Одещини фразою "забудьте слово "бунт". Ніякі революції Україні зараз не потрібні. Ніякі зіткнення не потрібні" поховав сподівання окремих політсил на серйозний осінній "шатун". Принаймні, Саакашвілі в протестах, інспірованих іншими, участі не братиме. Натомість, він анонсував ще одне своє повернення до Києва, 17 жовтня. Тобто, після того, як відгримять традиційні акції правих до Покрови і після того, як парламент прийме кілька важливих реформістських законів.

Про що він розповідатиме тоді людям? Спробуємо дати прогноз – про створення широкої громадянської платформи на підтримку реформ. Він боротиметься з "баригами", які заважають реформам, у його колоді буде до десятка прізвищ, які у свідомості громадян мають асоціюватися з цими "баригами", посилюватиме сигнали в разі якихось серйозних корупційних скандалів, відповідатиме критикам, тобто, діятиме за ситуацією. Але без закликів до революційної зміни влади. Такий собі Навальний з місцевим колоритом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада