Нацбанк пояснив минулорічне падіння економіки України

У 2020 році основними причинами падіння економіки на 4,0% стали карантинні обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, а також зниження внутрішнього, насамперед інвестиційного, попиту
 

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ) щодо ВВП у 2020 році, повідомляє Depo.ua.

Проте в НБУ зазначили, що українська економіка більш стійко перенесла цю кризу, порівняно із попередніми.

"Коронакриза не супроводжувалася стрімкою девальвацією та інфляцією, а падіння реального ВВП виявилося не таким суттєвим, як очікувалося на початку кризи", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що протягом року спостерігалося суттєве зменшення валового нагромадження основного капіталу (24,4% р/р) майже в усіх видах діяльності. На скорочення інвестицій вплинуло погіршення ділових очікувань підприємств через поширення захворюваності й невизначеність стосовно розвитку пандемії, а також невирішені питання у сфері альтернативної енергетики.

Попри глибоке падіння у ІІ кварталі, споживання домогосподарств за підсумками року збільшилося на 1,6%.

Також в НБУ додали, що пожвавленню споживчого попиту в другому півріччі 2020 року сприяли пом'якшення карантинних обмежень, відновлення зростання доходів громадян, у тому числі завдяки програмам соціальної підтримки уряду, та переорієнтація на внутрішній туризм.

"На початку 2021 року відновлення економіки стримуватимуть погіршення епідемічної ситуації та посилення карантинних обмежень як в Україні, так і у світі. Додатковий негативний внесок матимуть несприятливі погодні умови в січні та лютому", – йдеться в коментарі.

Нагадаємо, у 2020 році американська економіка зазнала рекордного падіння з часів Другої світової.  За підсумками року рівень реального ВВП економіки США скоротився на 3,5% за рік – це рекордне падіння за останні понад 70 років.

Водночас у Німеччині локдаун коштуватиме економіці близько 50 мільярдів євро лише в першому кварталі 2021 року, загальне ж падіння валового внутрішнього продукту через коронакризу сягне 250 мільярдів євро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme