Наступний після Сакварелідзе – Саакашвілі

За логікою політичних процесів варто очікувати, що скоро на відставку варто очікувати Михайлу Саакашвілі
Depo.Влада
29 березня 2016 12:30
ФОТО: depo.ua
Наступний після Сакварелідзе – Саакашвілі
Наступний після Сакварелідзе – Саакашвілі

Буквально за півтори години до власної відставки з посади генерального прокурора Віктор Шокін гучно грюкнув дверима, звільнивши свого заступника Давида Сакварелідзе. Багато хто говорить про складні особисті відносини між Шокіним та його заступником. Втім, схоже на те, що це рішення – не свавільне, а вписане в загальну парадигму дій президентської гілки влади. Так, за інформацією Depo.ua, на Банковій ухвалено політичне рішення позбавитися від всієї грузинської команди. Після демонстративного звільнення Сакварелідзе, вочевидь, у середньостроковій перспективі варто очікувати підняття питання про усунення з української політичної мапи голови "грузинського десанту" Михайла Саакашвілі та інших представників його команди.

Варто зазначити, що за час роботи в Україні грузинська команда явно не вписалася в місцевий політичний контекст. Хоча, можна згадати кілька позитивних моментів. Так, Мінюстом після консультації з грузинськими колегами на чолі з Георгієм Вашадзе запущено систему спрощення надання адмінпослуг. Ека Згуладзе разом з Хатією Деконаїдзе реалізували створення патрульної поліції.

В будь-якому разі очікувань було набагато більше. Якщо говорити про міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі, то він дуже швидко вийшов у тираж, і звільнився, не зумівши нічого зробити з фармацевтичною мафією. Не вразив своєю роботою на Одещині і сам Саакашвілі, який замість того, щоб займатися покращенням життя регіону, з головою занурився в перипетії української політики. Протягом довгого часу на Банковій дивилися на це скрізь пальці, але після того, як Саакашвілі почав влаштовувати вояжі разом з Антикорупційним форумом, роблячи підґрунтя до створення власної політичної сили, в АП побачили в цьому небезпеку.

Першим на вихід став Сакварелідзе, який запам’ятався за час своєї роботи лише "діамантовою" справою. Втім, і цього виявилося достатньо, щоб зробити з Шокіна найбільшого ворога Сакварелідзе. В результаті, за абсолютно надуманим приводом – нібито невідповідності "штатному розпису посади заступника Генпрокурора – прокурора Одеської області, яку обіймає Сакварелідзе", а також порушенню прокурорської етики (дивна річ, яку в Україні ніхто ніколи не зустрічав), Сакварелідзе було звільнено.

Що це означає? По-перше, на справі "діамантових" прокурорів можна поставити хрест. По-друге, тепер звільнення варто очікувати Михайлу Саакашвілі. Власне, пояснити це українцям буде не так вже складно – особливих здобутків на рахунку грузинів майже нема. І тут, схоже, разом з Банковою задоволено потирати руки будуть й інші політичні гравці, які давно конфліктують з грузинською командою. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада