"Наші партнери готові приєднатися": Зеленський розповів у Раді про "Кримську платформу"

Президент України Володимир Зеленський розповів про створення формату "Кримська платформа", мета якого повернути у міжнародний порядок денний питання окупованого Криму

"Наші партнери готові приєднатися": Зеле…

Про це Зеленський заявив під час свого виступу у Верховній Раді, передає Depo.ua.  

"Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети. На жаль, у порядку денному "нормандського формату" ніколи не було питання Криму, але воно завжди було і буде у нашому порядку денному. Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари та зазнають регулярних переслідувань, світ не має забути про Крим", - сказав президент.

Він додав, що "Кримська платформа" є результатом пошуків нових дієвих інструментів, щоб повернути питання Криму у міжнародний порядок денний.

"Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Щоб повернути питання Криму у міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат "Кримська платформа". Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова", - зазначив президент.

За словами Зеленського, він уже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами, і багато з них готові приєднатися та брати у активну участь у "Кримській платформі".

"Крім того, щоб на "Донбас арені" залунав український гімн, а над Кримом замайорів наш прапор, ми повинні ухвалювати рішення, які наближають деокупацію. Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період. Насамперед про відповідальність, тут існує велике поле для маніпуляцій", - сказав Зеленський.

Він додав, що має на увазі питання амністії для жителів окупованих територій.

"Страшне слово "амністія" – це не про всіх, і не про уникнення відповідальності, а про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові, і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. Їм потрібен чіткий сигнал, що не варто боятися, що гідне майбутнє тільки з Україною", – наголосив президент. 

Нагадаємо, раніше перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова розповіла, що Україна створює міжнародний майданчик – "Кримську платформу", яка опікуватиметься проблемами Криму для протидії грубим порушенням прав людини та системній дезінформації. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme