NASA виявило нові докази існування гейзерів на супутнику Юпітера

Вчені на чолі з астрономом Сіаньже Цзя стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на одному з чотирьох найбільших супутників Юпітера - Європі

Нові докази були отримані після аналізу даних із зонда Галілео, зібраних більш ніж два десятиріччя тому, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

Група вчених проаналізувала дані, зібрані магнітометром і інструментом PWS (Plasma Wave Spectrometer) на апараті Галілео під час польотів над Європою в 1997 і 2000 роках. Дослідники виявили, що під час прольоту в 1997 році магнітометр зареєстрував недовге коливання магнітного поля Європи, а спектрометр виявив невеликі зміни щільності плазми.

Дослідники створили тривимірну магнітогідродинамічну модель цієї події і на її основі зробили висновок, що, пролітаючи досить близько до поверхні Європи, Галілео міг випадково опинитися над одним з її потужних гейзерів.

Інакше кажучи, незвичайні показники стану плазми були зафіксовані через те, що Галілео в той момент пролетів через хмару пари, яка виникла на Європі після викиду води з гейзерів.

Маргарет Ківельсон, головний дослідник результатів магнітометра Галілео ще в кінці 1990-х років припустила, що під крижаною поверхнею Європи існує океан рідкої води, проте її розрахунки тоді не були взяті до уваги.

Зазначимо, Європа - найменший з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими. Її радіус на 200 кілометрів менше радіуса Місяця, а орбіта перебуває приблизно в 670 тисячах кілометрів від газового гіганта. Особливий інтерес до цього небесного тіла виник в кінці 1990-х років, коли на основі аналізу магнітного поля супутника, проведеного Галілео, було передбачено існування підлідного океану.

Перед новим поколінням місій до системи Юпітера - Europa Clipper, Jupiter Icy Moon Explorer і Joint Europa Mission - стоїть завдання зібрати якомога більше відомостей про цей океан. Місії, як очікується, будуть запущені на початку 2020-х років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme