Нас чекають дуже складні переговори 15 червня, - Ірина Геращенко

Заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про те, що на Україну чекають складні переговори 15 червня в Мінську
Depo.Влада
10 червня 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Про це вона написала у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Важкі переговори чекають нас 15 червня в Мінську, і ми наполягаємо на ключовову - безпека! Дотримання режиму тиші має стати аксіомою, украінські військові не повинні гинути від російськоі зброї і найманців, украінські громадяни не повинні страждати від щоденних обстрілів. В цьому контексті також особливої уваги ми приділяємо безпеці роботи КПВВ (контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду), які останнім часом постійно обстрілюються і призупиняють роботу з міркувань безпеки", - написала  Геращенко.

Вона підкреслила, що для гуманітарної підгрупи ключовим є питання заручників.

"Це просто трагедія, що питання звільнення людей політизували , що на цьому спекулюють , шантажують Украіну амністією. Ми докладаємо всіх зусиль для звільнення незаконно утримуваних цивільних, як-то релігіознавець І. Козловський, і очікуємо відповіді на вимогу його звільнення. Ми б'ємося за звільнення всіх наших військових, що іх більше року утримують бойовики", - зазначає Ірина Геращенко.

Заступник голови Верховної Ради також сказала про те, що на відеоконференції учасників Тристоронньої групи, де Україну представляє Леонід Кучма, українська сторона висловила занепокоєння порушенням режиму тиші "з боку маріонеточних кремлівських бойовиків". За словами Геращенко, "Якщо не дотримується безпекова складова мінських угод, якщо відбувається ескалація і погіршення безпековоі ситуаціі на лініі зіткнення, якщо місія ОБСЄ знову не допускається до окупованих територій, якщо заблоковано процес звільнення заручників - як можна говорити про політичну компоненту?"

Нагадаємо, що Тристороння контактна група доручила Спільному центру контролю і координації припинення вогню (СЦКК) розслідувати випадки порушення перемир'я на Донбасі і відзвітувати на зустрічі в Мінську 15 червня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада