Нардепи почали внормовувати діяльність бізнес-омбудсмена

Верховна Рада України ухвалила за основу урядовий законопроект №4591 "Про установу бізнес-омбудсмена"
Depo.Влада
31 травня 2016 13:52
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 242 народні депутати, передає depo.ua.

Метою документу є запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.

"Проектом акта визначаються правові засади створення та організації діяльності Установи бізнес-омбудсмена, напрями її діяльності, а також принципи її взаємовідносин з державою, державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що перебувають у сфері їх управління, а також суб’єктами підприємництва", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення ради бізнес-омбудсмена для покращення підприємницької діяльності. Пізніше Кабінет Міністрів утворив раду бізнес-омбудсмена. До її складу входять: сам бізнес-омбудсмен; два його заступники; працівники, яких рада може у за потреби наймати на роботу згідно з регламентом. Керівним органом є наглядова рада, яка складається з уповноважених представників Кабміну, міжнародних фінансових організацій.

З 10 грудня 2014 року пост бізнес-омбудсмена зайняв Альгірдас Шемета - литовський та європейський політик, колишній міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету і фінансового планування (2009-2010), європейський комісар з оподаткування, митного союзу, аудиту і боротьби з шахрайством (2010-2014).

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада