UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нардепам радять не чіпати мовний закон до рішення КСУ

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не рекомендував парламенту вносити зміни до Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" допоки Конституційний Суд не ухвалить відповідного рішення

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 2 березня, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Під час засідання комітету розглядалося питання щодо висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) щодо Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", прийнятий Венеційською комісією на 121 пленарному засіданні 6-7 грудня 2019 року.

Після обговорення більшість членів комітету вирішили залишити це питання на розсуд Конституційного Суду, який і повинен надати необхідний висновок щодо доцільності внесення змін до закону.

Нагадаємо, 10 грудня народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський вніс до парламенту законопроєкт, який передбачає скасування закону про державну мову у чинній редакції.

Ткаченко натякнув, що "наїзд" Бужанського на мовний закон не є позицією "Слуги народу".

Згодом нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко розповів, що переконав свого колегу припинити спроби перегляду закону про захист української мови як державної.

Однак, через деякий час, народний депутат від "Слуги народу" і глава Комітету Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що ухвалення в квітні минулого року мовного закону (він також відомий як закон про тотальну українізацію) має багато ризиків для суспільства.

Довідка: Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" був ухвалений 25 квітня та підписаний президентом Петром Порошенком 15 травня. Україна відмовилася надавати цей закон для аналізу ВК, попри заклик низки західних партнерів, але він був переданий у "Венеціанку" від імені голови моніторингового комітету ПАРЄ.

Читайте також: Ватний план Ткаченка: Навіщо "слуги" хочуть переглянути закон про мову

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme