Нардеп від Порошенка звинуватила Геруса у таємній переписці з європейцями

Мовляв, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус веде таємні листування з європейським енергетичним співтовариством
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

Зокрема, народний депутат, голова Комітету ВР з питань інтеграції України з Євросоюзом Іванна Клімпуш-Цинцадзе звинуватила голову енергетичного комітету Ради в тиску на депутатів та в маніпуляціях при підготовці законопроекту 2233.

Таку позицію вона висловила після відвідування парламентського комітету з питань енергетики, таємне засідання якого відбулося в п’ятницю 29 листопада пізно ввечері.

"Була присутня на розгляді конкретного питання порядку денного – законопроекту №2233, до якого ми з колегинями Марія Іонова, Ірина Геращенко, Ірина Фріз подавали поправки. Депутатам – членам комітету роздали таблиці, в яких навпроти кожної правки було написано, яка правка врахована, а яка відхилена. У мене виникло логічне питання: значить, збиралася робоча група з представників різних фракцій, яка, напевне, рекомендувала це врахування або ні? Виявилося, зовсім ні! Депутати тут, взагалі, ні до чого! Це секретаріат комітету підготував таку дивовижну таблицю, безумовно, під керівництвом голови комітету, пана Геруса. Це неприкритий, безсоромний тиск на думку народних обранців на засіданні комітету", – обурюється вона.

Клімпуш-Цинцадзе наголошує, що Андрій Герус приховує переписку з Європейським Енергетичним співтовариством.

"Пан Герус поінформував, що нібито його правки повністю узгоджені з Енергетичним співтовариством, і на підтвердження навів імейл від керівника секретаріату Енергетичного співтовариства, в якому йдеться, що його правки враховують. Щоправда, пан Герус не надав свого оригінального листа з формулюваннями тих правок, які він пропонував оцінити секретаріату Енергетичного співтовариства" , – пише нардеп.

Голова комітету Ради з питань євроінтеграції повідомила, що Герус нарешті погодився на заборону імпорту електроенергії з Росії. Втім, така заборона стосуватиметься тільки комерційного імпорту за прямим договорами, Російський імпорт на РДН (ринок на добу наперед) та ВДР (внутрішньодобовий ринок) дозволятиметься і надалі. Крім того, Герус зберіг повністю відкритим можливість опосередкованого російського імпорту через Білорусь.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme