Нардеп Лещенко загубився у часі

Народний депутат України з фракції "Блоку з Петра Порошенка" Сергій Лещенко видав "сенсацію" щодо скасування конкурсу з обрання глави компанії "Центренерго" двомісячної давності
Depo.Влада
5 травня 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

Народний депутат Лещенко у своєму блозі на "Українській правді", зокрема, написав:

"Але замість посадок ми бачимо феєрверк схем і калейдоскоп смотрящих. Історія останніх днів, що потрапила на радари навіть посольства США: заблокований конкурс з обрання глави компанії "Центренерго", що об'єднує державні ТЕС".
З посиланням на унікальні джерела Лещенко повідомив, що йому відомо, хто заблокував конкурс з обрання глави компанії "Центренерго".

"Коли в фінал вийшли кілька чужих Банковій фаворитів, за півтори години до початку було зірвано засідання номінаційного комітету", - написав він.

При цьому, згідно з документами, позов про скасування конкурсу було подано ще в березні 2016 року, а саме рішення суду минуло в ЗМІ в квітні.

Причиною рішення суду про скасування конкурсу, як повідомляв Цензор.нет, було порушення процедур (порядку проведення конкурсного відбору, затвердженого 03.09.2008 р. Постановою Кабміну №777), бо претенденти на посаду повинні були подавати заяви на ім'я голови комісії при Комітеті з призначенням керівників особливо важливих для економіки підприємств, мали бути дотримані терміни, і процес обов'язково мав бути публічним.

Нардеп Лещенко загубився у часі  - фото 1

Експерти ж впевнені, що тема з призначенням нового керівництва компанії "Центренерго" просувається в інтересах олігархів.

"Не секрет, що "Центренерго" –єдина генеруюча компанія, яка показала прибуток. У зміні керівництва та приватизації її явно зацікавлені ряд олігархів, для яких вона "більмо в оці". Зокрема, "ДТЕК" Ахметова 37 показав млрд збитків за той же період. А випади нардепа Лещенко схожі на відпрацювання теми, тому що конкурс скасовано місяць тому, це стара новина і, як видно, в інтересах певних замовників. Це чорний піар і тут нема чого обговорювати", – заявив експерт з енергоринку Віталій Карпачова.

Нардеп Лещенко загубився у часі  - фото 2

Як повідомляли "Українські новини", Державна енергогенеруюча компанія ПАТ "Центренерго" за результатами першого кварталу 2016 року його отримала 269,9 млн грн чистого прибутку. Порівняно з результатами аналогічного періоду 2015 року, компанія збільшила прибуток на 499,7 млн грн. У той же час приватна компанія "ДТЕК Енерго", що входить у фінансово-промислову групу СКМ Ріната Ахметова, 2015 закінчила рік з чистим збитком 37,4 млрд грн.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада