Підступний демарш: Коли Данилюк поїде скаржитись до Трампа

ЗМІ оприлюднили листа глави Мінфіну до G7, написаного у переддень переговорів про виділення Україні 1 млрд макрофінансової допомоги

Політичний оглядач
Підступний демарш: Коли Данилюк поїде ск…

Якщо коротко, Олександр Данилюк описує конфлікт з прем'єром та небажання останнього призначити його заступником Яну Бугрімову. Інші претензії міністра – позбавлення Мінфіну права погодження актів Кабміну та перепідпорядкування Державної фіскальної служби уряду.

Варто зазначити, що лист-скарга був надісланий напередодні візиту прем'єра до Брюсселю, де мали пройти переговори про виділення Україні 1 млрд макрофінансової допомоги. І зрив цих переговорів міг не просто нашкодити уряду, а і поставити під загрозу майбутнє країни.

Повертаючись до змісту претензій Данилюка, ми вирішили розібратись, які рішення були прийняті на засіданні уряду, і чи можна було уникнути публічного з'ясування стосунків. Як пояснили Depo.ua в Кабінеті міністрів, ніхто не планував відбирати у Мінфіну право погодження документів, що мають вплив на бюджет чи на фінанси загалом. Однак багато міністрів неодноразово піднімали питання щодо свідомого затягування Мінфіном рішень, які не мали бюджетного впливу, і які гальмували інші реформи – особливо медичну, освітню, пенсійну. Для вирішення цієї проблеми на засіданні уряду навіть обговорювали уточнення запровадження "мовчазної згоди": якщо за 10 днів Мінфін, МЕРТ та Мінюст не висловили заперечень, то акт вважається погодженим.

"Таким чином, в Кабінеті міністрів планували дерегулювати процес прийняття рішень, жодним чином не обмежуючи названі міністерства у висловленні заперечень забезпечити відповідність актів чи то бюджетній політиці, чи нормам права. Крім того, це дозволяє забезпечити фіскальну дисципліну. Ні Мінюст, ні Мінекономрозвитку проти такої дерегуляції не виступали, в позу ображеного став лише глава Мінфіну", - пояснило наше джерело в Кабміні.

Що стосується питання перепідпорядкування ДФС, в Кабміні зазначають, що воно розглядалось на КМУ виключно зважаючи на очевидний конфлікт інтересів міністра Данилюка, який є фігурантом кримінальної справи по ухилянню від сплати податків, та фіскальною службою, котра розслідує цю справу. І додають: таке рішення станом на 30 травня не ухвалювалося. У будь-якій цивілізованій країні у подібних ситуація діяли б точно так само, аби уникнути звинувачень у використанні кимось із урядовців тиску на орган, який здійснює перевірку або слідчі дії щодо них.

"Таке враження, що він (Данилюк) вирішив змінити місце роботи і хоче це зробити у такий непередбачуваний спосіб, щоб виглядати жертвою в цій ситуації", - коментував демарш очільника Мінфіну на засіданні уряду Володимир Гройсман. Тепер, після оприлюднення листа до "Великої сімки", стало зрозуміло, що Данилюк не лише планує гучно гримнути дверима, але й зробити все, аби кредитори зачинили двері для України.

Як би там не було, поки що демарш міністра не мав жодних наслідків, і 29 травня Рада Європейського союзу ухвалила рішення про надання чергової макрофінансової допомоги Україні на суму один мільярд євро. Втім, він показав, що українські політикум так і не навчився інтереси України ставити вище за власних.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme