НАБУ використовує провадження по "Роттердам+" у політичних іграх - Холодницький

Провадження по справах "Роттердам+", "Дюссельдорф+" і "Приватбанк" назвав пріоритетними для себе заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький під час інтерв'ю в програмі HARD (телеканал ZIK)

При цьому Холодницький акцентував увагу на неефективній роботі слідчого Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

"Це тріо справ, я вам поясню - у мене є питання, чому ці справи, які відповідно до ЄРДРу залучено близько півсотні слідчих, детективів в кожній справі, по "Приватбанку", наприклад, за даними ЄРДР працює більше сімдесяти, здається, детективів. По "Роттердам+", який вже фактично два роки скоро, як розслідується, треба ставити законну крапку і треба говорити - злочин чи ні, є покарання або немає. Тому, питання ", - заявив Назар Холодницький.

Керівник САП відзначив неприпустимість упередженого підходу в оцінках методик ціноутворення на енергоринку.

"Я не можу зрозуміти закиди деяких а-ля активістів, чому "Роттердам+" - це злочинна схема, а "Дюссельдорф+" - це рятівна формула. Я цього не розумію. Вловлюєте різницю слів? І саме для цього слідство має дати повністю інформацію, а не гратися в якісь свої політичні ігри, кішки-мишки, розповідати і водити за ніс ", - заявив керівник САП Назар Холодницький.

Нагадаємо, Європейська асоціація вугілля та лігніту (Euracoal) підтвердила доцільність використання принципу імпортного паритету при розрахунку ціни енергетичного вугілля і формули "Роттердам+".

"Вибір маркерної ціни є правильним, індекс API 2 є прозорим і відповідним показникам ціни імпортного паритету для вугілля в Україні", - йдеться в прес-релізі Euracoal від 21 вересня 2018 року.

Економічну обґрунтованість і законність формули "Роттердам+" також підтвердив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ).

Формула "Роттердам+" була затверджена постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2016 "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії". Згідно їй, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, що виробляється ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). НКРЕКП вважає, що методика розрахунку має на меті усунення ручного регулювання цін, забезпечення незалежності від поставок з тимчасово окупованих територій і позбавлення від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювальних сезонів.

НАБУ по 24 березня 2017 проводить досудове провадження щодо обґрунтованості використання методики "Роттердам+". Нормативний термін, який для відповідних виробництв становить півтора року, закінчився 24 вересня 2018.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme