НАБУ підтвердило обшуки в "Енергоатомі"

Співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) проводять обшуки в НАЕК "Енергоатом" у рамках розслідування у справі щодо продажу електроенергії за необґрунтованою ціною
 

НАБУ підтвердило обшуки в "Енергоатомі"…
Фото: Прес-служба НАБУ / Facebook

Про це сказав директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу, присвяченому звіту про діяльність за ІІ півріччя 2020 року, інформує Depo.ua.

У Ситника запитали, чи відповідає дійсності інформація про обшуки, яку сьогодні оприлюднив нардеп Гео Лерос.

"Це відповідає дійсності – те, що відбуваються обшуки, санкціоновані Антикорупційним судом. Знову ж таки, щоб не розголошувати таємницю досудового розслідування, можу сказати лише те, що ця справа дійсно стосується продажу електроенергії ряду комерційних структур", – заявив Ситник.

Водночас він зазначив, що саме розслідування було розпочато через те, що, виходячи з аналізу ситуації, є певні дискримінаційні умови при продажу електроенергії, і формуються лоти таким чином, щоб їх можна було викупити лише окремим споживачам електроенергії.

"Це суттєво впливало на формування ціни на електроенергію, і можна говорити про потенційні збитки державі через те, що держава продає електроенергію за заниженими цінами. Обшуки зараз проводяться. За їх результатами, за результатами розслідування будуть прийматися певні рішення", – наголосив директор НАБУ.

Нагадаємо, 10 лютого позафракційний народний депутат Гео Лерос повідомив, що представники НАБУ проводять обшуки в офісі державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Довідка: Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (ДП "НАЕК "Енергоатом") було створено у жовтні 1996 року.

Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт.

Основна мета діяльності НАЕК – збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.

Зазначимо, що ще у травні 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив занепокоєння питанням збиткової діяльності "Енергоатома". Під час засідання Антикризового енергетичного штабу він наголосив, що компанії треба дати змогу торгувати за нормальними цінами.

Водночас, в "Енергоатомі" говорять про "системні дії уряду, спрямовані на свідоме підвищення вартості електроенергії в інтересах приватного монополіста", а не для підтримки всієї української промисловості.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme