НАБУ і $40 млн Богдана: Яку роль у війні за Київ зіграє Ситник

Національне антикорупційне бюро України буцімто відкрило кримінальне провадження за фактом можливої пропозиції хабара голові Офісу президента Андрію Богдану

НАБУ і $40 млн Богдана: Яку роль у війні…

Про це сьогодні повідомило джерело "Українським новинам". За словами співрозмовника, провадження було відкрито в четвер після звернення мера Києва Віталія Кличка. Його відкрили за частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Depo.ua так само підтвердили дану інформацію джерела в ОП. 

Варто нагадати, що цьому передувало. Минулого тижня голова ОП Андрій Богдан на брифінгу заявив, що Віталій Кличко не контролює "Київраду", а там "рулять" певні "смотрящі". Один із них буцімто завітав до Богдана і запропонував йому поділити пополам $40 млн, які він має на бюджеті Києва. Богдан, звісно ж, не встиг записати на диктофон цю пропозицію і взагалі не надав жодних доказів на брифінгу, який був повністю присвячений звинуваченням на адресу Віталія Кличка і закликам до нього звільнити посаду голови КМДА. 

Кличко ж після цього, за даними джерел, зустрічався з Рінатом Ахметовим (Олег Ляшко одразу погодився підтримати мера Кличка у боротьбі із Зеленським), з'їздив до Рудольфа Джуліані в Нью-Йорк, а також пішов до НАБУ із заявою, про яку наразі говорять виключно джерела. Простіше кажучи, Кличко вирішив боротися з командою Зеленського за Київ. 

Але в цій історії доволі цікавою виглядає роль НАБУ. Бюро Ситника останнім часом підігрувало ОП. Наприклад, організовані разом з ГПУ обшуки в Окружному адмінсуді Києва були вигідні багатьом – від Горбатюка до самих антикорупціонерів. Але так само "профіт" отримав і ОП, бо скандальному судді Вовку, а також в кулуарах головному "смотрящему" за ним Портнову показали, хто в домі господар. Тому у війні за Київ між ОП та Кличком роль НАБУ може бути доволі цікава. 

По-перше, як сказав Богдан, у нього немає зафіксованих доказів пропозиції хабара у сумі $20 млн. Але він як ніхто мав запам'ятати "смотрящего", або посередника від нього і може надати антикорупціонерам прізвище. Чи навіть прізвища. Таким чином Андрій Богдан, імідж якого і раніше був досить заплямованим зв'язками із Ігорем Коломойським, а ще сильніше постраждав після фейкової відставки минулого тижня, зможе відбілюватися. Мовляв, він чесний – хабар мільйонний не взяв, "смотрящего" хабарника органам здав. Типовий "Слуга народу". 

По-друге, Віталій Кличко в цій історії схоже зіграв на випередження. Подача саме ним заяви у НАБУ має свідчити про те, що він насправді хоче розібратися зі "смотрящим", про якого нічого не знає. І саме він більше зацікавлений у "посадці", ніж глава ОП Богдан, котрий першим про хабар заявив. А в умовах, коли ДБР викликало на допит Кличка у справі земельних махінацій, а НАБУ взялося за "інжеренів" скляного мосту, Кличку потрібно також попіаритися на подачі заяви в антикорупційне бюро. Яке мусило відкрити справу за наявності заяви.

В майбутньому НАБУ стане черговим піарним гравцем у війні за Київ. Антикорупційний орган Артема Ситника навряд чи зможе суттєво зрушити справу про хабар у $20 млн з місця. Але тілорухи антикорупціонерів у бік Кличка чи, навпаки, ОП, визначатимуть хід битви за столицю між ворогуючими владними таборами. Не виключено, що Кличко стимулюватиме органи взятися за забудовника Вавриша, команди якого від нього "вимагав виконувати Богдан". Про це Кличко сам говорив. ОП так само штампуватиме справи і намагатиметься ганяти Кличка на допити. Ця історія дуже показова, бо вона як і чимало інших продемонструє, що антикорупційні органи в Україні часто використовуються політиками у піарних війнах. Але до реальних посадок справи вони чомусь не доводять. 

В підсумку, кожна зі справ – це чорний піар, який битиме по рейтингах. А перед місцевими виборами, якщо вони будуть в підсумку достроковими, саме "Слузі народу" важливо вбити рейтинг столичного мера, який поки що не здається. Так само, як і звільнити його з КМДА руками Уряду Володимира Гройсмана, що в серпні має дати чи не дати на це добро. Поки Гройсман відсиджується у відпустці.

Кличко ж навряд чи здасться. Бо насправді битва за Київ – це ще й протистояння олігархів, тінь яких можна розгледіти як за Віталієм Кличком завдяки його доволі близьким стосункам із Сергієм Льовочкіним, а також бажанню Олегау Ляшку допомагати меру (за ним стояв Рінат Ахметов), так і за Андрієм Богданом, котрий разом із Зеленським бачать на посаді в КМДА Олександра Ткаченка від Коломойського. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme