На записах – Труба: Журналісти провели експертизу "плівок Труби" (ДОКУМЕНТ)

Журналісти "WATCHDOGS.Розслідування" отримали неспростовні докази справжності плівок, на яких фігурує ексдиректор ДБР Роман Труба, замовивши експертизу за кордоном
 

На записах – Труба: Журналісти провели е…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Прямий".

"Директор ДБР не має права розповідати про хід розслідувань Бюро нікому, навіть Богдану. А вже обіцяти комусь, що певну справу буде розслідувано як треба, - то чистий злочин. І сам Роман Труба, фаховий юрист, прекрасно це знав. Тому він ніколи так і не визнав напряму, що голос на записах належить саме йому", – зазначають розслідувачі.

У публікації зазначають, що вимога фоноскопічної експертизи – правомірна, суспільство повинно знати, чий голос на плівці.

"Тому журналісти "Прямого" вирішили таку експертизу провести. І навіть дещо більше! Звичайну фоноскопічну експертизу могли б зробити, наприклад, у Київському інституті судових експертиз. Але хто повірить українським експертам, якщо справа політична? Тож, наша редакція відшукала експерта-криміналіста аж у Канаді", – зазначають журналісти.

"У мене було багато різних справ у Центрі криміналістичних досліджень, але я продовжував те, з чого починав - дослідження з голосової ідентифікації. Я працював з усіма типами магнітних записів - аудіо, відео, усі варіанти. Але я завжди був зосереджений саме на ідентифікації голосу", – розповів експерт з голосового аналізу Штеван Паушак.

Доктор Штеван Паушак – один із провідних фахівців із біометричної ідентифікації голосу в Канаді. Понад двадцять років він пропрацював у Центрі криміналістичних досліджень Торонто, це один із найбільших інститутів такого типу у Північній Америці. Сьогодні Штеван Паушак очолює власну криміналістичну компанію, і має понад сорок років досвіду. Він неодноразово брався за аналіз плівок, що мали політичне значення, тому чудово розуміє ступінь відповідальності. Паушак двічі проаналізував файли, опубліковані каналом "Трубу прорвало". Перший етап – звичайна спектрографія. Її могли би зробити і в Україні. Але канадський експерт має доступ і до набагато кращих технологій - він провів біометричну ідентифікацію голосу.

"Голос схожий на почерк, так? Він такий же індивідуальний. Але штука у тому, що коли ви спробуєте оцифрувати почерк людини, і оцифрувати її голос, для голосу вам потрібно у тисячу разів більше комп’ютерного часу, ніж для почерку", – наголошує експерт.

Якщо коротко, "фоноскопічна експертиза" – дуже людинозалежна. Двоє експертів на підставі одного й того ж набору даних можуть прийти до різних висновків, тому що в кінцевому результаті голос аналізує людина.

"Біометрична ідентифікація" - надійніша. Багато років це була секретна технологія, її мали тільки розвідки - Сполучених Штатів, Канади, Великої Британії. Для біометричної ідентифікації голосу Романа Труби було використано вже відомий вам запис брифінгу директора ДБР від 9 жовтня. Його порівняли із записами нібито "прослушки".

Результатів роботи канадського експерта Штевана Паушака журналісти чекали понад місяць.

"Імовірність дуже висока. Надзвичайно висока, я б сказав. Гадаю, у мене було дуже небагато справ, де б співпадіння було би настільки ж надійним, як у цій. Головним чином це тому, що у вас є дуже багато зразків його голосу", – резюмував експерт з голосового аналізу.

Висновок експерта: на цих записах голос Романа Труби.

Нагадаємо, 27 грудня президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Державного бюро розслідувань (ДБР)

 19 листопада у мережу "злили" скандальну прослушку, де очільнику Державного бюро розслідувань (ДБР) Роману Трубі радять не перейматися "справами Майдану".

Згодом на цей інцидент Генпрокурор України Руслан Рябошапка відреагував на злив записів нібито з кабінету директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби.

Також повідомлялося, що директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба після "зливу" прослушки нібито з його кабінету не звільнився, а навпаки – затіяв велике свято у столичному ресторані.

23 грудня на каналі оприлюднили запис розмови імовірно голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та заступника голови Офісу президента Андрія Смирнова. 

3 січня на каналі з'явилася чергова порція записів імовірно з кабінету Труби

13 січня стало відомо, що в Офісі генерального прокурора розпочали розслідування щодо колишнього голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Романа Труби через оприлюднені записи. 

Довідка: Телеграм-канал "Трубу прорвало" був створений 19 листопада. Невідомі автори опублікували перші десять файлів із записами розмов із кабінету Труби. Згодом, протягом грудня-січня публікації продовжилися. Усього на сьогодні оприлюднено двадцять файлів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme