На відстороненого голову КСУ Тупицького продовжують розподіляти справи, – ЗМІ

На відстороненого указом президента з посади судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького продовжують розподілятись справи  

Редактор стрічки новин

Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Схеми", передає Depo.ua.

Журналісти, що вже після оголошення Офісом генерального прокурора підозри Тупицькому та президентського указу про відсторонення з посади судді, у цьому році, на нього були розподілені щонайменше три справи:

  • Конституційна скарга від громадянина Володимира Єрьоміна від 5 січня 2021 року, яка стосувалася відповідності Конституції окремих положень закону "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", а також закону "Про національну поліцію".

  • Конституційна скарга від 25 січня від громадянина Олега Тищенка щодо відповідності Конституції окремих положень закону "Про Державний земельний кадастр".

  • Конституційна скарга від 22 лютого громадянки Наталії Калашник щодо відповідності Конституції окремих положень Господарського процесуального кодексу України.

На Тупицького продовжують розподіляти справи

У Конституційному Суді прокоментували це, заявивши, що розподіл справ автоматичний.

"Автоматичний розподіл звернень до суду щодо судді Тупицького О.М. означає виконання передбачених законом №2135, регламентом та інструкцією зазначених вище заходів стосовно усіх конституційних подань, звернень, скарг, що надходять до суду, з метою їхнього розподілу між усіма суддями, включаючи Тупицького О.М." - заявили у суді.

Також журналісти з'ясували, що Тупицький готує для інших суддів КСУ проекти порядку денного – тобто, що саме їм треба розглядати, а що – ні.

Суддя Ігор Сліденко заявив журналістам, що "юридично голова суду – Тупицький, де-факто його обов’язки виконує Головатий".

Відсторонення Тупицького: у чому звинувачують голову КСУ

28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний Суд України заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme