На суді у справі Сенцова-Кольченка зачитали свідчення Чирнія

Олексій Чирній, якого вже засудили до 7 років в'язниці, відмовився від дачі нових свідчень на засіданні в окружному військовому суді в Ростові-на-Дону в четвер
Depo.Влада
30 липня 2015 19:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Радіо Свобода, передає depo.ua.

"Всі попередні свідчення, дані мною, підтверджую в повному обсязі. Від дачі нових свідчень відмовляюся", - сказав Чирній.

Захист Сенцова подав клопотання про відвід прокурора, однак суд відмовив адвокатам.

Прокурор під час суду зачитав протокол затримання Чирнія. "На питання, що у нього в рюкзаку, пояснив, що там два вибухові пристрої", - йдеться в протоколі.

При цьому в свідченнях Чирнія присутні розбіжності, повідомляють адвокати. Так, в  ранніх його свідченнях він вказуює на Афанасьєва як на "керівника групи", проте пізніше в цій ролі починає фігурувати Сенцов.

У пізніх свідченнях постійно зустрічається фраза "група, створена Сенцовим", раніше цього не було.

Також Чирній заявив, що спілкувався з фігурантами справи в групі "ВКонтакте" "Правий сектор", "яка згодом була видалена".

У пізніх свідченнях Чирнія з'явився якийсь приватний будинок, нібито орендований Сенцовим для конспіративних зустрічей.

Чирній під час допитів заявив, що Сенцов погрожував йому фізичною розправою, вимагаючи прискорити процес виготовлення вибухового пристрою.

У Чирнія було знайдено шарф з символікою "Правого сектора". Як вказав інший свідок у справі Пирогов, цей шарф став єдиним свідченням приналежності Чирнія до "Правому сектору". Сам же Чирній повідомив, що купив цей шарф в Києві на Хрещатику.

Пізніше в суді відбувся перегляд відеозапису тривалістю 34 хвилини. На ньому Пирогов і Чирній спілкуються в лісопарковій зоні вдень 24 квітня. При зустрічі Чирній скаржиться на невдалий підпал офісу "Єдиної Росії".

Нагадаємо, МЗС стверджує, що Чирнія змусили піти на угоду зі слідством і свідчити проти товарищів під тортурами.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua.