На Росії засумнівалися, що обійдуться без транзиту газу через Україну

Припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки нереально
Depo.Влада
24 жовтня 2016 18:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив постпред Росії Володимир Чижов, передає Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Можна просто вимкнути Україну і транзит через Україну? Ну, до 2019 року навіть при всьому бажанні, навіть при відсутності будь-яких проблем і будь-якого опору, Північний потік-2 і Турецький потік з усіма подальшими мережевими проектами, напевно, нереально побудувати. Тому треба думати про подальшу перспективу", - сказав він.

Він пояснив, що в 2019 році закінчується термін десятирічного контракту між Росыэю і Україною на транзит газу. За словами Чижова, продовження контракту з Україною залежить від перебігу переговорів.

"Що буде після 2019 року - буде залежати від тих переговорів, які будуть вестися ближче до кінця дії існуючих контактів", - зазначив він.

Крім того, Чижов зазначив, що "є споживачі, які сидять на українській трубі, наприклад, Молдова". За його словами, перш ніж до неї дійде якесь відгалуження від Турецького потоку, їм потрібно одержувати як-то газ.

"Тут не все так однозначно. Питань багато. Головне, щоб всі, кого це стосується, були налаштовані на конструктивний діалог", - сказав Чижов.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада