На Росії назвали час розгляду апеляції України щодо "боргу Януковича"

Розгляд апеляції України на рішення Високого суду Лондона щодо так 3 млрд доларів, які екс-президент України Віктор Янукович, взяв у борг у Росії,  відбудеться в кінці січня

Про це повідомив заступник міністра фінансів Російської Федерації Сергій Сторчак, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами, судові слухання продовжаться цілий тиждень.

"22-26 (січня 2018 року, -ред.), як на мене, суд буде. З понеділка по п'ятницю", - сказав Сторчак.

Нагадаємо, що Росія позивається до України через кредит у $3 млрд, наданий екс-президенту Віктору Януковичу наприкінці 2013 року з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу.

Навесні 2017 року Високий суд Лондона відкинув всі аргументи української сторони, у тому числі зняв з Росії звинувачення у політичному тиску на Україну та вирішив розглядати цю справу у прискореному режимі.

У вересні Україна компенсувала Росії частину судових витрат на суму в 1,16 млн фунтів стерленгів ($ 1,56 млн) у суперечці щодо боргу за єврооблігаціями.

Раніше Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого 18 грудня 2015 року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками.

Наразі Росія хоче продати "боргу Януковича" в 3 млрд доларів іншій державі.

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme