Росія підсунула Україні "лякалку" щодо "боргу Януковича"

Росія не має наміру вдруге надавати Україні відстрочку слухань щодо виплати боргів за євробондами
Depo.Влада
18 квітня 2016 10:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник міністр фінансів Росії Сергій Сторчак, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"Один раз ми дали згоду на відстрочку слухань - Україна попросила, ми пішли назустріч. Другий раз ми такої згоди не давали. Суд повинен вирішити сам", - сказав Сторчак.

Він додав, що дата слухань поки не визначена, але вони будуть відкритими.

"Ми не збираємося їх закривати. Одна зі сторін може попросити зробити слухання непублічними, але тут на розсуд судді", - сказав російський чиновник.

Нагадаємо, що 18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема, йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада